لفاظی نفتالی بنت علیه ایران

    کد خبر :919611
لفاظی نفتالی بنت علیه ایران

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که کوتاهترین دوران صدارت را در بین دیگر نخست‌وزیران سابق این رژیم داشته در مصاحبه پایانی خود بعنوان نخست‌وزیر، علیه ایران سمپاشی کرد.

هیچ نخست‌وزیری در کابینه رژیم صهیونیستی به اندازه «نفتالی بنت»، دوران تصدی کوتاهی نداشته است. روز دوشنبه هفته جاری (۳۰ خرداد ماه)، بنت پس از یک رشته جدایی‌های اعضای حزب از پارلمان، اعلام کرد که پارلمان رژیم صهیونیستی را منحل می‌کند و خواستار برگزاری انتخابات جدید شد که این پنجمین انتخابات پارلمانی تل‌آویو از سال ۲۰۱۹ تاکنون محسوب می‌شود.

نفتالی بنت در مصاحبه خداحافظی خود به عنوان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» بار دیگر اتهامات علیه جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرد و گفت که تهران «در حال نقض شرایط اساسی» پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای (ان پی تی) است و در صدد است تا با استفاده از هواپیما‌های بدون سرنشین خود به اسرائیل حمله کند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی ایران را بدون سند به نقض پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای متهم کرده است که خود این رژیم به هیچ عنوان حاضر به پیوستن به پیمان ان پی تی نشده است.

بنت با تشریح آن‌چه که “دکترین اختاپوس” خود برای ضربه زدن به سر تهران به جای شاخک‌هایش می‌نامد، مدعی شد: وقتی ایرانی‌ها «از طریق نائبان یا به طور مستقیم به ما ضربه می‌زنند، در ایران بهایی خواهند پرداخت».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که موفق به حفظ کابینه خود نشد، دولت ایران را آسیب‌پذیر خواند و گفت: «معلوم است که این افراد از آن چه به نظر می‌رسند آسیب‌پذیرتر هستند. رژیم ایران پوسیده، فاسد و ناتوان است.»

وی عملکرد دولت خود را موفقیت‌آمیز توصیف کرد، اما در ادامه اعتراف کرد که مخالفان وی در هر دو جناح سیاسی، «ضعیف‌ترین حلقه‌ها را پیدا کردند و فشار فوق‌العاده‌ای را به وی وارد آوردند».

بعدازظهر روز گذشته (چهارشنبه)، خبر داد که نمایندگان صهیونیست به طرح اولیه انحلال پارلمان این رژیم رأی مثبت داده‌اند.

خبرنگار شبکه «الجزیره» در اراضی اشغالی خبر داد که کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) با ۱۱۰ رأی موافق به عنوان اولین گام برای برگزاری پنجمین انتخابات در اراضی اشغالی در سه سال و نیم گذشته منحل شده است.

روزنامه «یدیعوت آحارانوت» گزارش داد که این مصوبه اکنون به کمیته قانون اساسی پارلمان ارجاع داده می‌شود تا مسیر برای رأی‌گیری دوم و سوم درباره انحلال پارلمان هموار شود. این رسانه عبری همچنین خبر داد که انتظار می‌رود رأی‌گیری دوم و سوم طی هفته جاری برگزار شود.

روزنامه هاآرتص گزارش داد نفتالی بنت و یائیر لاپید توافق کرده‌اند بر سر انحلال کنست در هفته آینده رأی‌گیری کنند. چنانچه این رأی‌گیری تصویب شود لاپید نخست‌وزیر موقت بعدی اسرائیل خواهد شد.

بنت در دوران نخست‌وزیری خود تمامی تلاش کرد تا جامعه جهانی را علیه ایران متحد کند و مقام‌های کابینه وی به کشور‌های عضو برجام سفر کردند تا در روند مذاکرات وین برای احیای برجام و لغو تحریم‌های یکجانبه علیه جمهوری اسلامی ایران اخلال ایجاد کند.

در جدیدترین این موارد، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا بامداد چهارشنبه به‌صورت تلفنی با «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم موقت صهیونیستی گفتگو کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، لاپید در خصوص سفر آتی بایدن به فلسطین اشغالی مدعی شد: «این سفر پیامد‌های مهمی برای منطقه و تقابل با ایران و همچنین پتانسیل بسیار زیادی برای بهبود قابل توجه ثبات و امنیت منطقه خواهد داشت».

به گزارش دانشجو، اخیراً نیز مقام‌های رژیم صهیونیستی در تریبو‌های مختلف، با مطرح کردن اتهاماتی بی‌اساس، تهدیداتی را علیه جمهوری اسلامی مطرح کرده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید