لاوروف: ناتو به دنبال نابودی ماست

    کد خبر :989831
لاوروف: ناتو به دنبال نابودی ماست

وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه در نیویورک گفت که پیمان آتلانتیک شمالی به دنبال نابودی روسیه است.

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه گفت که یونیسف در سودان از سفارت روسیه خواسته تا به کارمندانش پناه دهد و مسکو در حال بررسی این درخواست است.

وی به اقدام اخیر آمریکا در عدم اعطای روادید به خبرنگاران روس برای حضور در نشست شورای امنیت سازمان ملل اشاره کرد و گفت که مسکو این رفتار ناپسند آمریکا را در نظر خواهد داشت و اگر واشنگتن چیزی از ما نیاز داشته باشد، ما این را در نظر خواهیم گرفت.

لاوروف درباره تصمیم «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز گفت که روسیه در امور داخلی دیگر کشورها مداخله نمی‌کند.

وی به تحرکات پیمان آتلانتیک شمالی علیه روسیه اشاره کرد و گفت: «ناتو به دنبال نابودی روسیه است و این پیمان هرگز قصد نداشته است تا توسعه خود را متوقف کند».

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه گفت: «اگر به عملکرد ناتو در چند سال گذشته بنگرید تکاپوی نظامی و امنیتی این ائتلاف در اتحادیه اروپا را می‌بینید».

لاوروف با اذعان به این موضوع که مسکو قادر است به غرب وابسته نباشد، ادامه داد: «آمریکا میل همیشگی برای نابودی اقتصاد روسیه داشته و این به دولت‌ها وابسته نبوده است».

جنگ روسیه و اوکراین همچنان ادامه دارد و کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا با تمام امکانات خود در حال حمایت و پشتیبانی از کی‌یف هستند. آمریکا بیش از ۳۵.۴ میلیارد دلار تسلیحات از آغاز جنگ اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ به کی‌یف ارائه کرده و اتحادیه اروپا نیز ۱۳.۳ میلیارد دلار به این کشور کمک کرده‌ است؛ با این حال، معاون وزیر خارجه اوکراین مدعی است کشورش به ۱۰ برابر این کمک‌ها برای پایان دادن به «تجاوز روسیه» در سال جاری نیاز دارد.

 فارس

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید