قیمت نفت ثروتمنذترین مرد آسیا را زمین گیر کرد

    کد خبر :758604

سهام ارزشمندترین شرکت هند در روز دوشنبه ۸.۶ درصد سقوط کرد و باعث شد ثروتمندترین مرد آسیا حدود ۷ میلیارد دلار از ثروت خالص خود را از دست بدهد.

موکش امبانی، ثروتمندترین مرد آسیا حدود 7 میلیارد دلار از ثروت خالص خود را به‌خاطر سقوط سهام شرکت ریلاینس اینداستریز هند از دست داد.

سهام ارزشمندترین شرکت هند در روز دوشنبه 8.6 درصد سقوط کرد که بدترین شرایط آن را از 23 مارس نشان می‌دهد. کاهش ارزش سهام این شرکت ثروت امبانی را تا حدود 71 میلیارد دلار پایین آورده است.

این مجتمع پالایشگاهی و خرده فروشی گزارش داد ضربه همه‌گیری ویروس کرونا به تقاضای سوخت، سوددهی آن را طی فصل گذشته تا 95.7 میلیارد روپیه (1.3 میلیارد دلار) پایین آورده است. درآمد این شرکت 24 درصد کاهش یافت و به 1.16 تریلیون روپیه رسید.

قیمت نفت ثروتمنذترین مرد آسیا را زمین گیر کرد

واحد پالایشگاه نفت شرکت ریلاینس به خاطر در خانه ماندن مردم در نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا با کاهش تقاضا برای حمل و نقل مواجه است. امبانی قصد دارد ساختار این شرکت را تغییر داده و آن را از یک غول پتروشیمی و نفتی به یک شرکت خدمات فناوری دیجیتال تبدیل کند. این کار با تقویت کسب و کار مخابراتی و تجارت الکترونیک ممکن است.

تسنیم به نقل از بلومبرگ نوشت: کاهش درآمدهای این شرکت از استراتژی امبانی حمایت کرده و بر لزوم کاهش وابستگی به بخش انرژی تاکید می‌کند. حاشیه سود پالایشگاهی شرکت ریلاینس در سه ماهه سوم سال جاری میلادی تا 5.7 دلار در هر بشکه کاهش یافت، در حالی که در سال گذشته برابر با 9.4 دلار بود. در همین حین، تجارت مخابراتی این شرکت طی همین دوره بیش از 3 برابر شده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید