قیمت مرغ به ۱۵ هزار تومان بازگشت/ توزیع ۱۵ هزار تن مرغ با نرخ مصوب در استان‌های سراسر کشور

    کد خبر :726225
قیمت مرغ به ۱۵ هزار تومان بازگشت/ توزیع ۱۵ هزار تن مرغ با نرخ مصوب در استان‌های سراسر کشور

با مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ به 15 هزار تومان بازگشت. بر این اساس به منظور تنظیم بازار گوشت مرغ، مرحله دوم توزیع ده هزار تن گوشت مرغ منجمد با قیمت مصوب حداکثر 12900 تومان تحویل درب سردخانه و 13500 تومان قیمت خرده‌فروشی به ازای هر کیلوگرم در سراسر کشور آغاز شد.

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، این میزان مرغ در سازمان میادین میوه و تره‌بار و مراکز منتخب عرضه از جمله فروشگاه‌های زنجیره‌ای، شبکه‌های تعاونی و صنوف منتخب با هماهنگی و راهبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها توزیع خواهد شد.

همچنین ستاد تنظیم بازار در تصمیمی، قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم را 15 هزار تومان و مرغ زنده را 10 هزار تومان تعیین کرد که با تلورانس قیمتی 5 درصد بر اساس نظر کارگروه تنظیم بازار استان، قابل تغییر است.

قیمت فروش ذخایر گوشت مرغ شرکت پشتیبانی امور دام نیز 12900 تومان تحویل به عوامل توزیع و 13500 تومان عرضه در مراکز خرده‌فروشی تعیین شده است.

به گزارش ایلنا،شرکت پشتیبانی امور دام بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار مکلف شده تا نسبت به تامین نیاز استان‌ها به میزان اعلامی از سوی استان و همچنین عرضه مستقیم در میادین میوه و تره بار راسا اقدام و نسبت به تامین نیاز غرف میادین اقدام نماید.

میزان جوجه‌ریزی ماهانه از تیرماه به میزان 115 میلیون قطعه مورد تاکید قرار گرفته است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید