قیمت طلا باز هم کاهش می یابد؟

    کد خبر :1069987
قیمت طلا

محمد کشتی‌آرای، کارشناس بازار طلا می‌گوید: با توجه به ثبات اقتصادی و سیاسی چه در حوزه بین‌المللی و چه در حوزه داخلی، اگر اتفاق خاصی رخ ندهد به نظر می‌رسد قیمت‌ها در بازار طلا و سکه حداقل تا ۴-۵ روز آینده تغییری نداشته باشد و اگر هم تغییری داشته باشد بسیار جزئی خواهد بود.

به گزارش همشهری آنلاین، قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر با کاهش همراه بوده است. این در حالی است که در هفته گذشته همزمان با اعلام خبر بروز سانحه برای بالگرد رئیس جمهور شهید برای ساعاتی قیمت طلا و سکه افزایش پیدا کرد اما این روند ادامه نیافت و قیمت‌ها در بازار طلا و سکه کنترل شد.

محمد کشتی‌آرای کارشناس بازار طلا و سکه در مورد وضعیت فعلی بازار طلا و سکه به همشهری می‌گوید: در چند هفته اخیر با توجه به ثبات نسبی که در اقتصاد سیاسی جهان شاهدش بودیم قیمت جهانی طلا سیر نزولی داشت و در حالی که در اول هفته گذشته قیمت هر انس طلا بالای ۲۴۰۰ دلار بود با حدود ۷۰ دلار کاهش امروز به ۲۳۴۴ دلار رسید؛ یعنی قیمت هر انس جهانی طلا در طی یک هفته اخیر حدود ۷۰ دلار کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به نقش ارز در بازار طلا و سکه ادامه می‌دهد: عامل دومی که باعث کاهش قیمت طلا و سکه شد، ثبات قیمت ارز است که به انضمام کاهش قیمت اونس جهانی طلا سبب شده است قیمت‌ها در ۱۰ روز گذشته سیر نزولی پیدا کند. البته در هفته گذشته همزمان با بروز سانحه برای بالگرد رئیس جمهور قیمت‌ها افزایش پیدا کرد ولی با سخنان رهبری که اعلام کردند امور کشور برقرار است مجداد قیمت‌ها کاهش پیدا کرد؛ یعنی ما در هفته گذشته شاهد نوسان یک روزه در بازار طلا و سکه بودیم که با عادی شدن شرایط به خصوص با ثبات قیمت ارز، قیمت طلا و سکه هم کاهش پیدا کرد.

کشتی‌آرای در ادامه با اشاره به رکود بازار طلا می‌گوید: نکته قابل توجه دیگری که مطرح است اینکه در فصل امتحانات قرار داریم و طبیعتا خانواده‌ها درگیر امتحانات فرزندان خود هستند و معمولا در این مدت بازارها یک مقدار از رونق می‌افتد و خرید و فروش کاهش پیدا می‌کند. این شرایط ربطی به بازار طلا ندارد بلکه همه صنوف تقریبا در چنین حالتی قرار می‌گیرند و با رکود همراه می‌شوند که بازار طلا و سکه هم از این قاعده مستثنا نبوده و با توجه به کاهش داد و ستدها یک مقدار بازار با رکود همراه بوده است البته این رکود به انضمام کاهش تقاضا باعث شده است که حباب سکه هم تغییر نکند و تغییرات خیلی جزئی باشد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید