قیمت ساندویچ فلافل به 100 هزار تومان رسید!

    کد خبر :1039020

ساندویچ، یکی از محبوب‌ترین غذاهای سریع الوصول و محبوب در سراسر جهان است. این غذا که عموماً از دو برش نان دم کرده یا نان تستی به همراه مواد خوراکی مختلف تهیه می‌شود، می‌تواند به عنوان یک وعده غذایی کامل یا یک میان‌وعده خوشمزه مصرف شود. ساندویچ‌ها معمولاً با موادی مانند گوشت‌های پخته یا سرد، سبزیجات، پنیر، مرغ، تخم مرغ، ماهی، سس‌ها و چاشنی‌های دیگر تزئین می‌شوند. این تنوع در مواد مورد استفاده به هر کس این امکان را می‌دهد که ساندویچ خود را بر اساس سلیقه شخصی خود طراحی کند.

قیمت ساندویچ فلافل در شهر تهران چندان ثابت نیست اما به طور میانگین قیمت هر عدد ساندویچ فلافل معمولی (مشتمل بر ۵ عدد فلافل) بدون نوشابه در مناطق مرکزی پایتخت ۴۰ هزار تا ۴۵ هزار تومان است.

فلافل و بندری همچنان از ارزان‌ترین ساندویچ‌های بازار هستند. هرچند قیمت این ساندویچ‌ها هم در قیاس با سال‌های گذشته (پارسال و پیرارسال) چندبرابر شده و برچسب «پر کن، بخور» از شیشه فلافل‌فروشی‌ها برداشته شده است اما باز در میان تعداد فراوان فست‌فودها و انواع برگر و ساندویچ‌های دیگر که بعضا قیمت‌های عجیب و غریب هم دارند، عنوان ارزان‌ترین ساندویچ‌ها از آنِ فلافل و بندری است.

ساندویچ فلافل چند شد؟

طبق بررسی‌هایی که ما انجام دادیم، قیمت ساندویچ فلافل در شهر تهران چندان ثابت نیست اما به طور میانگین قیمت هر عدد ساندویچ فلافل معمولی (مشتمل بر ۵ عدد فلافل) بدون نوشابه در مناطق مرکزی پایتخت ۴۰ هزار تا ۴۵ هزار تومان است اما اگر شما بخواهید ساندویچ فلافل ویژه سفارش دهید قیمت‌ها تغییر می‌کند. برای نمونه، قیمت ساندویچ فلافل ویژه با قارچ و پنیر پیتزا حوالی بزرگراه نواب ۵۵ هزار تومان است اما در ساندویچ‌فروشی‌ای حوالی میدان فردوسی قیمت ساندویچ فلافل با قارچ ۷۰ هزار تومان، قیمت ساندویچ فلافل با قارچ و پنیر ۸۰ هزار تومان و قیمت ساندویچ فلافل با ژامبون و قارچ و پنیر ۹۰ هزار تومان است.

در ساندویچ‌فروشی‌ای در خیابان حافظ قیمت ساندویچ فلافل معمولی ۸۰ هزار تومان و ویژه (رویال) ۱۰۰ هزار تومان است. گفتنی است ساندویچ فلافل در برخی ساندویچ‌فروشی‌ها تا ۱۳۰ هزار تومان هم به فروش می‌رود البته توجه داشته باشید که در این ساندویچی‌ها اندازه ساندویچ بزرگتر است و به جای ۵ قرص فلافل، ۷ قرص فلافل داخل ساندویچ است.

به جز فلافل، سوسیس بندری هم از ساندویچ‌های ارزان بازار است. در حال حاضر به طور میانگین، قیمت هر عدد ساندویچ سوسیس بندری در مناطق مرکزی تهران ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است و نوع ویژه آن تا ۱۳۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

ارزان‌ترین ساندویچ‌های سرد بازار

با وجود اینکه فلافل و بندری در حال حاضر از ارزان‌ترین ساندویچ‌های بازار هستند، اما با توجه به افزایش خرج و مخارج روزانه، شاید برای خیلی‌ها مقدور نباشد که بخواهند ۱۰۰ هزار تومان برای یک ساندویچ بپردازند. بر این اساس، ما در جدول زیر، قیمت انواع ساندویچ‌های سرد ارزان در بازار که زیر ۱۰۰ هزار تومان است را هم آورده‌ایم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید