قیمت روز خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ عبور از شوک افزایش قیمت‌ها

قیمت روز خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ عبور از شوک افزایش قیمت‌ها بازار خودرو, قیمت‌های نجومی
بازار خودرو از شوک روز گذشته عبور کرده و امروز با آرامش و ثبات قیمت به استقبال مشتریان آمده است. هرچند قیمت‌های نجومی که در هفته‌های اخیر خودنمایی می‌کردند، همچنان در بازار جا خوش کرده‌اند و خبری از بازگشت قیمت‌ها نیست. پراید امروز تنها افزایش قیمت را در بازار رقم زده و به ۵۲ میلیون تومان رسیده است.

قیمت روز خودروهای سایپا در بازار امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸

 

خودرو‌های سایپا امروز بعد از افزایش قیمت چشمگیر روز گذشته، امروز به آرامش نسبی رسیده‌اند، طوری که اغلب محصولات این شرکت تغییری در قیمت‌هایشان ایجاد نکرده‌اند. تیبا صندوق‌دار مثل دیروز در بازار ۶۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود و تیبا ۲ روی نرخ ۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باقی مانده است. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای تیبا صندوق‌دار حدود ۴۳ میلیون تومان است و ۱۹ میلیون با قیمت روز بازار اختلاف دارد. این اختلاف برای تیبا ۲ که در کارخانه ۵۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود، به حدود ۱۵ میلیون تومان می‌رسد.

قیمت روز ساینا در بازار تغییری نسبت به دیروز ندارد و ۶۷ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود. این قیمت حدود ۱۲ میلیون بیشتر از نرخ مصوب کارخانه است. کوییک دنده‌ای هم با اختلاف ۱۶ میلیونی نسبت به نرخ مصول کارخانه در بازار خرید و فروش می‌شود. قیمت روز کوییک دنده‌ای در حال حاضر ۷۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

قیمت روز پراید در بازار امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸

 

پراید تنها افزایش قیمت را در بین خودرو‌های سایپا به نام خود ثبت کرده است. قیمت روز پراید صندوق‌دار سایپا ۱۳۱ در بازار با افزایش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی روبرو شده و به ۵۲ میلیون تومان رسیده است. در طرف مقابل دیگر مدل‌های پراید سر جایشان متوقف شده‌اند. پراید هاچ‌بک یا همان سایپا ۱۱۱ مثل دیروز در بازار ۵۶ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود و پراید وانت روی نرخ ۵۹ میلیون تومان متوقف شده است. باید توجه داشته باشید که نرخ مصوب برای قیمت پراید وانت، ۴۰ میلیون تومان است و نشان از اختلاف ۱۹ میلیونی بین بازار و کارخانه دارد.

قیمت روز محصولات سایپا امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ مطابق جدول زیر است:

 

نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت روز گذشته(تومان)  قیمت کارخانه (تومان)
پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱
۵۶,۰۰۰,۰۰۰
۵۶,۰۰۰,۰۰۰
۳۹,۹۴۱,۰۰۰
پراید سایپا ۱۳۱
۵۲,۰۰۰,۰۰۰
۵۰,۸۰۰,۰۰۰
۳۷,۶۴۱,۰۰۰
پراید وانت سایپا ۱۵۱
۵۹,۰۰۰,۰۰۰
۵۹,۰۰۰,۰۰۰
۴۰,۳۱۳,۰۰۰
تیبا صندوق‌دار
۶۲,۰۰۰,۰۰۰
۶۲,۰۰۰,۰۰۰
۴۳,۴۴۳,۰۰۰
تیبا ۲
۶۶,۵۰۰,۰۰۰
۶۶,۵۰۰,۰۰۰
۵۱,۶۰۳,۰۰۰
ساینا
۶۷,۰۰۰,۰۰۰
۶۷,۰۰۰,۰۰۰
۵۵,۹۴۳,۰۰۰
کوییک دنده‌ای
۷۷,۶۰۰,۰۰۰
۷۷,۶۰۰,۰۰۰
۶۱,۲۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸

 

محصولات ایران خودرو بعد شوک دیروز، با ثبات قیمت به استقبال مشتریانشان آمده‌اند و هیچ تغییری در قیمت آن‌ها مشاهده نمی‌شود. امروز سمند LX همچنان در بازار ۸۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود که حدود ۲۰ میلیون بالاتر از نرخ مصوب است. سمند EF۷ روی نرخ ۹۸ میلیونی ایستاده و با قیمت مصوب کارخانه حدود ۲۸ میلیون تومان فاصله دارد.

قیمت روز پژو ۴۰۵ GLX در بازار روی نرخ ۸۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان متوقف شده که حدود ۱۷ میلیون با نرخ مصوب کارخانه اختلاف دارد. این اختلاف قیمت درباره پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز به اوج خود می‌رسد. با این که قیمت مصوب این محصول ایران خودرو حدود ۶۵ میلیون تومان است، اما فعالان بازار خودرو، پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز را ۳۳ میلیون تومان گران‌تر و معادل ۹۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌کنند. پژو ۴۰۵ SLX هم وضعیت چندان قابل تعریفی ندارد. این محصول در بازار بدون تغییر نسبت به روز گذشته روی نرخ ۹۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متوقف شده که حدود ۲۷ میلیون بالاتر از نرخ مصوب کارخانه است.

قیمت روز پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مثل دیروز ۹۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است. این قیمت با نرخ مصوب کارخانه حدود ۲۶ میلیون تومان اختلاف دارد. فعالان بازار خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۵ را ۱۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌کنند که تغییری نسبت به روز گذشته ندارد. این روز‌ها پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در بازار حدود ۳۷ میلیون بالاتر از نرخ مصوب خرید و فروش می‌شود. پژو ۲۰۶ صندوق‌دار وضعیت مشابهی دارد و روی نرخ ۱۱۶ میلیون تومان متوقف شده که ۳۶ میلیون بیشتر از نرخ مصوب کارخانه است.

رانا بدون تغییر نسبت به روز گذشته در بازار ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود و این در حالی است که نرخ مصوب کارخانه برای این محصول ایران خودرو حدود ۶۷ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود. پژو پارس که در بازار دیروز و امروز ۱۰۵ میلیون تومان خرید و فروش شد، نرخ مصوب ۷۸ میلیونی را در شناسنامه خود دارد که نشان دهنده اختلاف ۲۷ میلیون تومانی بازار و کارخانه است.

دنا تیپ ۲ در بازار امروز آرام گرفته و ۱۳۱ میلیون تومان معامله می‌شود. دنا پلاس تیپ ۱ که دیروز رکورددار افزایش قیمت بود، امروز روی نرخ ۱۵۳ میلیون تومان متوقف شده است. همچنین دنا پلاس توربو امروز تغییر چندانی نسبت به هفته گذشته ندارد و در بازار حدود ۱۸۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ مطابق جدول زیر است:

 

نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
وانت آریسان 
۶۹,۹۰۰,۰۰۰
۵۱,۵۰۰,۰۰۰
سمند LX
۸۶,۶۰۰,۰۰۰
۶۶,۷۷۰,۰۰۰
سمند EF7
۹۸,۰۰۰,۰۰۰
۶۹,۷۷۳,۰۰۰
پژو GLX 405
۸۰,۷۰۰,۰۰۰
۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX 405 دوگانه‌سوز
۹۸,۷۰۰,۰۰۰
۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX 405
۹۴,۵۰۰,۰۰۰
۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو پارس
۱۰۵,۰۰۰,۰۰۰
۷۸,۳۳۸,۰۰۰
پژو 206 تیپ 2
۹۳,۴۰۰,۰۰۰
۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو 206 تیپ 5
۱۱۶,۴۰۰,۰۰۰
۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو 206 صندوق‌دار
۱۱۶,۰۰۰,۰۰۰
۸۰,۷۵۴,۰۰۰
رانا
۹۲,۵۰۰,۰۰۰
۶۷,۴۴۰,۰۰۰
دنا تیپ 2
۱۳۱,۰۰۰,۰۰۰
توقف فروش
دنا پلاس تیپ 1
۱۵۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۰,۹۳۴,۰۰۰
دنا پلاس توربو
۱۸۴,۰۰۰,۰۰۰
توقف فروش
پژو 207 دنده‌ای
۱۳۸,۰۰۰,۰۰۰
۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک
۱۷۷,۰۰۰,۰۰۰
حاشیه بازار
دانگ‌فنگ H30
۱۶۲,۰۰۰,۰۰۰
توقف فروش
پژو 2008
۳۸۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۴,۹۹۴,۰۰۰

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸

محصولات کرمان موتور امروز به روند افزایش قیمت روز گذشته ادامه می‌دهند و در این بین تنها جک J۴ بدون تغییر باقی مانده است. کارخانه قیمت این محصوب را در طرح‌های فروش ۱۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرد و این در حالی است که قیمت روز جک J۴ در بازار حدود ۱۵۵ میلیون تومان است.  جک S. ۳ امروز پا را فراتر گذاشته و با افزایش قیمت یک میلیون تومانی، به ۲۱۸ میلیون تومان رسیده تا کمترین اختلاف را با نرخ مصوب کارخانه داشته باشد. کرمان موتور در طرح‌های فروش قیمت جک S۵ را ۳۰۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرد. این مورد باعث شده با وجود افزایش قیمت یک میلیونی این محصول در بازار و رسیدن آن به قیمت ۳۰۵ میلیون تومان، همچنان شاهد اختلاف بین قیمت بازار و نرخ مصوب کارخانه باشیم.

قیمت روز محصولات کرمان موتور امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ مطابق جدول زیر است:

 

نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت روز گذشته (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
جک J4 اتوماتیک
۱۵۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۶,۵۰۰,۰۰۰
جک S3 اتوماتیک
 ۲۱۸,۰۰۰,۰۰۰
۲۱۷,۰۰۰,۰۰۰
۲۱۷,۵۰۰,۰۰۰
جک S5 اتوماتیک
 ۳۰۵,۰۰۰,۰۰۰
 ۳۰۴,۰۰۰,۰۰۰
۳۰۷,۵۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸

 

محصولات مدیران خودرو این روز‌ها تغییری در قیمت‌هایشان ایجاد نمی‌کنند. قیمت این محصولات در بازار تقریبا نزدیک به نرخ مصوب کارخانه است. قیمت روز MVM ۳۱۵ هاچ‌بک در بازار حدود ۱۴۱ میلیون تومان است و کارخانه قیمت این محصول را ۱۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام می‌کند. MVM X۲۲ دنده‌ای در بازار ۱۷۳ میلیون تومان فروخته می‌شود که در حد ۳۰۰ هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب است. کارخانه قیمت مصوب MVM X۲۲ دنده‌ای را ۱۷۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرد. MVM X۲۲ اتوماتیک در بازار گران‌تر کارخانه است. نرخ مصوب این محصول ۱۹۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و در بازار ۱۹۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. MVM X۳۳ اختلاف بیشتری با نرخ مصوب دارد. طوری که این محصول در کارخانه ۲۳۶ میلیون تومان است و در بازار حدود هشت میلیون تومان گران‌تر یعنی ۲۴۴ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
ام وی ام 315 هاچ‌بک
۱۴۱,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 دنده‌ای
۱۷۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۷۲,۷۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 اتوماتیک
 ۱۹۷,۰۰۰,۰۰۰
۱۹۵,۶۰۰,۰۰۰
ام وی ام X33
 ۲۴۴,۰۰۰,۰۰۰
۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰