قیمت رمزارزها نزولی شد

    کد خبر :890192
قیمت رمزارزها نزولی شد

بررسی بازار رمزارزها نشان‌دهنده ادامه‌دار شدن کاهش قیمت ارزهای دیجیتال است. به طوری که تمام ۱۰ رمز ارز صدرنشین این بازار امروز با کاهش قیمت مواجه شدند.

بیت‌کوین که اواخر هفته گذشته از مرز ۴۴ هزار دلار نیز عبور کرده بود، به قیمت ۳۷ هزار و ۲۱۸ دلار معامله شد.

روند معاملاتی رمزارزها در بازار ارزهای دیجیتال قرمز است و هر کدام از ‌آن‌کاهش چند درصدی نسبت به روز گذشته را تجربه کرده‌اند. بیشترین کاهش قیمت مربوط به رمزارز کاردانو است که در بازار امروز حدود ۱۳ درصد کاهش قیمت داشت.

بر اساس رصد بازار رمز ارزها (coinmarketcap.com)در ساعت ۱۳ و ۱۵ دقیقه امروز، نرخ بیت‌کوین با کاهش ۱۵.۳۵ درصدی نسبت به هفته گذشته و ۴.۶۶ درصدی نسبت به روز گذشته به قیمت ۳۷ هزار و ۲۱۸ دلار در بازار معامله شد.

بیت‌کوین که هفته‌های گذشته به ۳۴ هزار دلار نیز رسیده بود روند صعودی خود را تا ۴۴ هزار دلار پیش برد، اما این صعود پایدار نبود به طوری که امروز دوباره به کانال قیمتی ۳۷ هزار دلار بازگشته است.

علاوه بر بیت‌کوین، رمز ارز اتریوم نیز با کاهش قیمت بیش از ۱۷ درصدی در یک هفته، به قیمت ۲ هزار و ۵۵۰ دلار رسید.

در این بازار، اکنون ۱۷ هزار و ۷۰۱ رمرارز در حال مبادله هستند که نسبت به روز گذشته حدود ۶۰ رمزارز به این بازار افزوده شده است.

کاهش قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر باعث شده (دامیننس/ Dominance تسلط بر بازار) تسلط این رمزارز بر بازار ارزهای دیجیتال به ۴۲.۲ درصد برسد. سهم اتریوم در این بازار نیز امروز به ۱۸.۲ درصد رسید. هر ۲ رمزارز نسبت به روز گذشته، با افزایش درصد تسلط بر بازار (Dominance) رمزارزها رو به رو شدند.

کاهش ارزش بازار رمزارزها

روند کاهشی قیمت ارزهای دیجیتال باعث شد ارزش این بازار اکنون به یک هزار و ۶۷۱ میلیارد دلار برسد.

بر اساس آخرین آمار، ارزش بازار بیت‌کوین (Bitcoin) امروز به ۷۰۴ میلیارد و ۴۷۱ میلیون دلار و ارزش بازار اتریوم نیز به ۳۰۴ میلیارد و ۵۸۳ دلار رسیده است.

در بازار امروز، تتر (Tether) یک دلار، یو اس دی کوین (USD Coin) یک دلار، بی. ان. بی (BNB) ۳۶۱ دلار، سولانا (Solana) ۸۳ دلار و ۸۵ سنت، کاردانو (Cardano) ۸۴ سنت، ریپل (XRP) ۶۹ سنت، ترا (Terra) ۴۹ دلار و ۹۴ سنت و بایننس یو. اس. دی (BUSD) با قیمت ۱ دلار معامله شد.

به گزارش ایرنا، بایننس یو. اس. دی (BUSD) امروز به جای آوالانچ در رتبه ۱۰ رمزارزهای صدرنشین بازار قرار گرفت. این رمز ارز نسبت به روز گذشته افزایش قیمت کمتر از نیم درصد را تجربه کرده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید