قیمت دام زنده در سراسر کشور 9 دی 1402

    کد خبر :1044872
قیمت دام زنده

بنابر آمار اعلامی گمرک از ابتدای سال تا پایان آبان 59 هزار تن گوشت گرم و منجمد وارد شده است.

افشین صدردادرس گفت: قیمت کنونی هر کیلو دام زنده ۲۳۰ تا ۲۵۰ هزار تومان و بره پایه پروار ۲۵۰ تا ۲۶۰ هزار تومان است.

به گفته او، بنابر پیش بینی های قبلی بارها اعلام کرده ایم که قیمت دام زنده افزایشی است.

صدردادرس با بیان اینکه واردات گوشت اثر چندانی در تعادل بازار نگذاشته است، افزود: با توزیع گوشت قرمز در سبد کالابرگ و ایجاد رونق تولید شاهد تعادل قیمت در بازار خواهیم بود.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک ادامه داد: بنابر آمار جمعیت دام سبک در فصل بهار ۶۸ میلیون راس بود که در پایان تابستان به ۶۰ میلیون راس رسیده است. هنوز هم مرکز آمار جمعیت دام سبک در فصل پاییز را اعلام نکرده است.

به گفته او، طبق روال همه ساله بره هایی که در پاییز متولد می شوند، وارد گله های مولد نمی شوند و عمدتا زایش های پاییز را به سیکل پروار می برند.

صدردادرس افزود: زایش های زمستان و بهار به جمعیت گله های مولد اضافه می شوند، حال باید دید که مسئولان با زایش ها چگونه برخورد می کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: علی رغم‌پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش های مناسب فصل پاییز، دچار خشکسالی شدیم که این موضوع در مراتع بهار و زمشتان اثر می گذارد. حال باید دید وضعیت بارش در زمستان چطور خواهد بود که به اوضاع مراتع امیدوار بود.

او با بیان اینکه واردات گوشت قرمز کماکان ادامه دارد، گفت: بنابر اعلام مرکز آمار و وزارت جهاد از ابتدای سال تا پایان آبان ۵۹ هزار تن گوشت گرم و منجمد وارد شده است.

لیست قیمت:

قیمت دام زنده قیمت دام زنده

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید