قیمت‌ خودرو در بازار کاهشی شد

    کد خبر :912314

روند قیمت‌ها در بازار خودرو طی هفته گذشته نشان داد که دلالان دست از تلاش بر نداشته و همچنان با به دست گرفتن افسار بازار خودرو، اجازه کاهش قیمت‌ها را در این بازار نمی‌دهند. این در حالی است که تجربه گذشته نشان می‌دهد حتی خبر‌ها در رابطه با واردات خودرو بر بازار آزاد تاثیرگذار بوده است.

اما بررسی قیمت‌ها در بازار اولین روز از خرداد ماه و مقایسه آن با هفته گذشته نشان می‌دهد که گویا دلالان بیش از این توان مقاومت نداشته و بدین ترتیب خودرو در بازار آزاد در مسیر کاهشی شدن قرار گرفت. البته هنوز هم قیمت‌ها در بازار آزاد بسیار فراتر از معمول و با فاصله بسیار از کارخانه تعیین می‌شود.

نکته قابل توجه اینجاست که محصولات خارج از تولید همچون پراید نیز همانند خودرو‌های بر مدار خط تولید، بالا و پایین می‌شود. البته برخلاف آنچه که برخی می‌گویند، هنوز این خودرو به زیر ۲۰۰ میلیون تومان نرسیده است.

بطور کلی بررسی بازار امروز و مقایسه آن با هفته گذشته نشان می‌دهد که در محصولات گروه خودروسازی سایپا کاهش یک تا ۱۳ میلیون تومانی شکل گرفته است.

به گزارش صداوسیما، در محصولات ایران‌خودرو نیز کاهش یک تا ۲۶ میلیون تومان برای محصولات تولیدی نسبت به ابتدای هفته گذشته (شنبه) مشهود است.

ردیف نوع خودرو قیمت امروز یکشنبه
قیمت شنبه گذشته تفاوت(کاهش)
۱ سایپا ۱۱۱ ۲۰۱۰۰۰۰۰۰ ۲۱۴۰۰۰۰۰۰ ۱۳۰۰۰۰۰۰
۲ سایپا ۱۳۱ ۱۷۹۰۰۰۰۰۰ ۱۸۸۰۰۰۰۰۰ ۹۰۰۰۰۰۰
۳ تیبا ۲ معمولی ۲۰۲۰۰۰۰۰۰ ۲۱۰۰۰۰۰۰۰ ۸۰۰۰۰۰۰
۴ سمند LX ۳۰۴۰۰۰۰۰۰ ۳۰۹۰۰۰۰۰۰ ۵۰۰۰۰۰۰
۵ کوییک معمولی ۲۱۷۰۰۰۰۰۰ ۲۲۵۰۰۰۰۰۰ ۸۰۰۰۰۰۰
۶ پژو پارس TU5 ۳۷۹۰۰۰۰۰۰ ۳۹۱۰۰۰۰۰۰ ۱۴۰۰۰۰۰۰
۷ پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۳۰۷۰۰۰۰۰۰ ۳۲۴۰۰۰۰۰۰ ۱۷۰۰۰۰۰۰
۸ پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۳۸۰۰۰۰۰۰۰ ۴۰۵۰۰۰۰۰۰ ۲۵۰۰۰۰۰۰
۹ دنا پلاس ۴۵۱۰۰۰۰۰۰ ۴۵۹۰۰۰۰۰۰ ۸۰۰۰۰۰۰
۱۰ شاهین ۳۸۶۰۰۰۰۰۰ ۳۹۸۰۰۰۰۰۰ ۱۳۰۰۰۰۰۰
۱۱ تارا ۴۵۸۰۰۰۰۰۰ ۴۸۴۰۰۰۰۰۰ ۲۶۰۰۰۰۰۰
0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید