قیمت خرید حمایتی سیب صنعتی و گوجه فرنگی تعیین شد

    کد خبر :743449

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران و سرپرست معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی از تعیین قیمت پایه خرید حمایتی سیب صنعتی به ارزش ۱۲۵۰ تومان و قیمت گوجه فرنگی هزار تومان در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایران جیب از وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی طهماسبی در جلسه خرید حمایتی محصولات کشاورزی استان که با حضور استاندار و رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار کرد: استان آذربایجان غربی از قطب های مهم تولید سیب و گوجه فرنگی در کشور است که در سال های اخیر در راستای حمایت از کشاورزان سیب صنعتی و گوجه فرنگی به صورت حمایتی خریداری شده است.

وی افزود: در سال جاری در صورت پایین بودن قیمت این دو محصول سازوکارهای لازم جهت خرید حمایتی پیش بینی شده است.

طهماسبی تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت تمام شده محصول و همچنین مشکلات موجود در کارخانه های صنایع تبدیلی و تکمیلی و بحث های کارشناسی متعدد در جلسات قیمت گذاری و پیگیری‌های استاندار آذربایجان غربی، قیمت پایه سیب صنعتی ۱۲۵۰ تومان و قیمت گوجه فرنگی هزار تومان تعیین شد که مقرر گردید دستگاه‌های نظارتی نیز بر روند اجرایی خرید این محصولات نظارت لازم را داشته باشند.

وی همچنین از کشاورزان درخواست کرد تا محصولات خود را صرفا به مراکز جمع آوری دارای مجوز تحویل نموده و از فروش محصولات به قیمت پایین تر و به واسطه ها خودداری کنند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اضافه کرد: در راستای حمایت از کارخانه های صنایع تبدیلی و تکمیلی استان تسهیلات بانکی به صورت سرمایه در گردش دراختیار صنایع تبدیلی قرارمی گیرد.

به گفته وی، در صورت پایین بودن قیمت های اعلام شده و یا مشکلات احتمالی در خرید این محصولات، خرید حمایتی این محصولات با قیمت بالاتر به صورت فوری در دستور کار قرار می گیرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید