قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۲/۲۰

    کد خبر :791992
قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۲/۲۰

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۹ سنت معادل ۰.۸۷ درصد کاهش به ۶۶ دلار و ۹۳ سنت رسید.

در حالی که سرمایه گذاران در انتظار آمار ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته هستند که قرار است امروز منتشر شود، قیمت نفت امروز برای سومین جلسه متوالی شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 59 سنت معادل 0.87 درصد کاهش به 66 دلار و 93 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه آوریل هم امروز با 49 سنت معادل .077 درصد کاهش به 63 دلار و 52 سنت رسید.

هفته گذشته و به دنبال تصمیم گروه اوپک پلاس مبنی بر ادامه تبعیت از مفاد توافق کاهش تولید در ماه آوریل قیمت نفت شاهد رشد قابل توجهی بود. همچنین روز دوشنبه و متعاقب حمله حوثی های یمن به تاسیسات نفتی عربستان قیمت ها شاهد جهش بود و به بالای 70 دلار رسید، اما پس از قیمت ها روند کاهشی به خود گرفت.

به گزارش تسنیم، به گفته تحلیلگران موسسه ای ان زد، سرمایه گذاران از رشد قیمت های اخیر برای برداشت سود استفاده کرده اند. همچنین با توجه به احتمال افزایش ذخایر نفت خام آمریکا برای سومین هفته متوالی احساس حاکم بر بازار همچنان کاهشی است.

به گفته منابع تجاری، حجم ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 5 مارس شاهد افزایش 12.8 میلیون بشکه ای بوده است. این در حالی است که تحلیلگران انتظار افزایش حدودا 800 هزار بشکه ای را داشتند.

آمارهای رسمی میزان ذخایر نفت خام آمریکا قرار است اواخر امروز منتشر شود. در همین حال انتظار می رود رشد قیمت اخیر نفت موجب تولید بیشتر نفت شیل در آمریکا شود.

بر اساس اعلام اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا، پیش بینی می شود تولید نفت این کشور در سال 2021 میلادی با 160 هزار بشکه افزایش به 11.15 میلیون بشکه در روز برسد. این در حالی است که پیش بینی ماه قبل حکایت از کاهش 290 هزار بشکه ای داشت.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید