قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۳/۲۴|برنت ۳۸ دلار و ۷۳ سنت شد

    کد خبر :722297

در حالی که موارد شیوع ویروس کرونا در آمریکا افزایش یافته و نگرانی از به راه افتادن موج دوم شیوع کرونا سبب افت تقاضا برای انرژی گشته است، قیمت نفت روز جمعه با تغییری اندک مواجه بود و اولین افت هفتگی از ماه آوریل را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با 18 سنت معادل 0.49 درصد رشد به 38 دلار و 73 سنت رسید. نفت خام آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با 8 سنت کاهش به 36 دلار و 26 سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی در پایان معاملات هفتگی شاهد افت حدودا 8 درصدی بود که اولین افت هفتگی پس از 6 هفته رشد متوالی به شمار می رود.

به گزارش تسنیم،در حالی که بیش از 10 ایالت آمریکا گزارش هایی مبنی بر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا منتشر کرده اند نگرانی ها از موج دوم شیوع کرونا بالا گرفته است.

فیل فلین تحلیلگر ارشد گروه پرایس فیوچرز در این باره گفت: «بازار در میانه راه قرار گرفته است. اگر تقاضا همچنان افزایش یابد بازار شاهد تداوم رشد قیمت خواهد بود… اما اگر وضعیت به گونه ای شود که ما شروع به برداشتن گام هایی رو به عقب در مورد مقابله با کرونا بکنیم قیمت ها شروع به کاهش خواهند کرد.»

در عین حال میزان ذخایر نفت خام آمریکا به دلیل سرازیر شدن نفت ارزان عربستان به این کشور به رقم بی سابقه 538.1 میلیون بشکه رسیده است.

این افزایش حجم ذخایر در حالی رخ می دهد که تولیدکنندگان آمریکایی و اعضای گروه اوپک پلاس در حال کاهش تولید نفت خود هستند.

تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا که شاخصی از میزان فعالیت های تولیدی در این کشور است این هفته با 7 مورد کاهش به 199 سکو رسید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید