قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۲

    کد خبر :867017
قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۹/۱۲

قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت اما موضع مقام های فدرال رزرو در مورد انقباضی کردن سیاست پولی و بالا بردن نرخ بهره سبب شد تا فلز زرد در مسیر ثبت سومین هفته کاهشی متوالی باقی بماند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.33 درصد افزایش به 1774 دلار و 49 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه هم با 0.74 درصد افزایش به 1775 دلار و 70 سنت رسید.
در حالی که تعدادی از مقام های فدرال رزرو گفته اند بانک مرکزی آمریکا ممکن است انقباضی کردن سیاست پولی را سرعت ببخشد و جرومی پاول هم گفته در خصوص این مسئله در نشست بعدی فدرال رزرو تصمیم گیری خواهد شد، قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون 1.1 درصد کاهش داشته است.

رافائل بوستیک رئیس فدرال رزرو آتلانتا در این باره گفت، نشست بعدی در روز پنجشنبه که برای پایان دادن به برنامه خرید اوراق قرضه تا پایان ماه مارس زمانی مناسب است، به فدرال رزرو اجازه خواهد داد تا نرخ بهره را بالا ببرد.
کاهش اقدامات محرک اقتصادی و افزایش نرخ بهره سبب بالا رفتن سوددهی اوراق قرضه دولتی و رشد هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شده است.

کایل رودا تحلیلگر موسسه آی جی مارکتس گفت: «ما شاهد تغییر لحن فدرال رزرو و فضایی هستیم که با توجه به سویه جدید تجار احتمالا به خرید دلار روی خواهند آورد و این به ضرر بازار طلاست.»

به گزارش تسنیم، سویه جدید اومیکرون نگرانی هایی را در مورد روند ترمیم اقتصاد جهانی ایجاد کرده و سبب شده تا ضمن کاهش شاخص ها در بازارهای بورس قیمت نفت در مسیر ششمین هفته کاهشی خود قرار بگیرد. اکنون سرمایه گذاران منتظر گزارش بازار کار امریکا هستند که قرار است امروز منتشر شود.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید