قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۷/۳۰

    کد خبر :855335
قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۷/۳۰

به دنبال کاهش تضعیف دلار که موجب خنثی شدن تاثیر افزایش سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا گشته است، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود و در مسیر ثبت دومین هفته افزایشی متوالی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.58 درصد افزایش به 1793 دلار و 16 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با 0.63 درصد افزایش به 1793 دلار و 10 سنت رسید.

تضعیف دلار در هفته جاری سبب شده تا طلا در مسیر ثبت دومین افزایش هفتگی قرار بگیرد. افت ارزش دلار سب جذاب تر شدن طلا برای خریدارانی می شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

از ابتدای ماه جاری میلادی تاکنون قیمت طلا در محدوده 1749 تا 1800 دلار در نوسان بوده است. رشد قابل توجه سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری امریکا سبب شده تا هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا بالا برود و رشد قیمت فلز زرد محدود شود.

رافائل بوستید رئیس فدرال رزرو آتلانتا گفت، انتظار دارم نرخ تورم بالا تا سال 2022 باقی بماند و بانک مرکزی آمریکا تا اواخر سال آینده نرخ بهره را بالا ببرد.

بازار طلا اغلب در وضعیت افزایش نرخ تورم به محل امن برای سرمایه گذاری تبدیل می شود، اما کاهش اقدامات محرک اقتصادی و بالا رفتن نرخ بهره واقعی سبب شده تا سوددهی اوراق قرضه دولتی بالا برود.

وینسنت تای، تحلیلگر موسسه سیلور بولیون گفت: «موج سرمایه گذاری در حال حرکت از بازار طلا به سمت بیت کوین است.»

در سایر بازارهای فلزات گرانبها قیمت نقره امروز با 0.1 درصد افزایش به 24 دلار و 16 سنت رسید و در مسیر پنجمین افزایش هفتگی متوالی قرار گرفت.

به گزارش تسنیم، قیمت پلاتین هم با 0.3 درصد رشد به 1052 دلار و 12 سنت رسید. همچنین قیمت فلز پالادیوم با 1.1 درصد رشد به 2038 دلار و 70 سنت رسید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید