قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۳/۲۲

قیمت جهانی طلا

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۱۱ درصد کاهش به ۱۸۷۷ دلار و ۵۳ سنت رسید.

به دنبال تقویت دلار و در حالی که برخی سرمایه گذاران انتظار دارند افزایش اخیر قیمت‌‌‌های مصرف کننده در آمریکا موقتی باشد، قیمت طلا روز جمعه شاهد کاهش بود.

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 1.11 درصد کاهش به 1877 دلار و 53 سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی روز با 0.89 درصد ادفت به 1879 دلار و 60 سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای جهانی دیروز با 0.6 درصد افزایش مواجه بود و موجب کاهش جذابیت طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می‌کنند.

دانیل گالی، تحلیلگر بازار طلا گفت، ناکامی‌فلز زرد در رسیدن به بالای 1900 دلار پس از انتظار آمارهای بازار کار آمریکا و نرم تورم این کشور نشان می‌دهد که سرمایه گذاری‌ها در بازار طلا جهت در امان ماندن از موج تورمی‌کاهش یافته است.

گالی افزود: «هرچند در کوتاه مدت ممکن است قیمت طلا تا 1850 دلار کاهش یابد، در میان مدت و با توجه به تداوم سیاست انبساطی فدرال رزرو طلا شاهد افزایش خواهد بود.»

به گزارش تسنیم، آمارها در روز پنجشنبه نشان داد که قیمت‌‌‌های مصرف کننده در این کشور طی ماه می‌رشد قابل توجهی داشته اما به عقیده تحلیلگران این رشد احتمالا موقتی خواهد بود و از این رو نگرانی‌ها از انقباضی شدن سیاست فدرال رزرو تا حدودی فروکش کرده است.