قیمت جدید خودروهای داخلی در بازار

    کد خبر :948812
قیمت جدید خودروهای داخلی در بازار

بررسی بازار خودروهای پرتیراژ نشان می دهد که در مهرماه، قیمت پرتیراژهای خودروسازان 2 تا 22 میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرده‌ است.

این در حالی است که قیمت تیبا یک میلیون تومان و شاهین (تولید ۱۴۰۰) و هایما S۷ توروبوپلاس در محصولات ایران‌خودرو هر یک پنج میلیون تومان ریزش داشته‌اند.

داده های این گزارش حاکی از این است که در کل، فعالان بازار خودرو، در خرید خودروهای ایران خودرو، سود بیشتری برده اند. به طوری که رشد قیمت محصولات این خودروسازی به 5.9 درصد برای پژو پارس ال ایکس و پژو 206 نوع 5 (1399) هم رسیده است. پس از این دو خودرو، خودروهای رانا پلاس و سمند ال ایکس نیز به ترتیب بازده قیمت 4.9 و 4.3 درصد داشته اند.

از سوی دیگر، بازار خودروهای سایپا ماه نسبتاً آرامی را پشت سر گذاشته اند. بررسی رشد قیمت خودروهای منتخب این خودروسازی نشان می دهد که به جز کوییک دنده ای با بازده 4 درصد، بقیه خودروهای این خودروسازی با رشد اندک تا 1.5 درصد برای ساینا یا حتی افت تا 1.4 درصد برای شاهین 1400 داشته اند.

در مجموع، با توجه به وضعیت نسبتاً آرام بازار ارز در مهرماه (به رغم نوسان مقطعی)، به نظر می رسد رشد قیمت ها در بازار خودرو، عمدتاً ناشی از تورم عمومی و نیز تغییرات عرضه خودروسازان به بازار بوده است. هر چند گزارش ها ی فعالان بازار خودرو حاکی است که مشتری چندانی این روزها در بازار خودرو وجود ندارد.

قیمت جدید خودروهای داخلی در بازار

تسنیم

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید