قطعی برق و تخلیه شهر در اوکراین

    کد خبر :947612
قطعی برق و تخلیه شهر در اوکراین

مقامات محلی در مناطق مختلف اوکراین از گلوله باران، قطعی برق، هشدار حمله هوایی و تخلیه شهرها در پی افزایش حملات موشکی خبر داده اند.

در ادامه افزایش درگیری‌ها در اوکراین، پس از گلوله‌باران نیروهای اوکراینی در شهر «انرهودار» استان زاپروژیا، برق این شهر قطع شده است. همچنین گزارش شده با فعال شدن پدافند هوایی در بندر «سواستوپل»، یک پهپاد اوکراینی در نزدیکی فرودگاه «بلبک» سرنگون شده است.

«بکریل استرموسوف»، معاون اداره منطقه‌ای خرسون به اسپوتنیک گفت که شهر خرسون و همچنین سایر مناطق شرقی این منطقه ممکن است هدف نیروهای اوکراینی قرار گرفته و گلوله‌باران شود. به همین جهت به مردم توصیه شده شهر را ترک کنند.

پیش از این، ولادیمیر سالدو، سرپرست فرمانداری منطقه خرسون گفته بود که تصمیم گرفته است تا جمعیت غیرنظامی شهرهای «بریسلاو» و «اسنیگیرفسکی» و «بلوزرسکی» و «الکساندروفسکی» تخلیه شوند. به گفته این مقام، طرف اوکراینی در حال برنامه‌ریزی برای حمله گسترده به این منطقه است.

جنگ روسیه و اوکراین با وقوع انفجار در پل کریمه شدت گرفته است. روسیه دهم اکتبر، دو روز پس از حمله به پل کریمه که گفته می‌شود توسط نیروهای اوکراینی انجام شده، حملات هوایی تلافی‌جویانه را علیه زیرساخت‌های انرژی، دفاعی، نظامی و ارتباطی اوکراین آغاز کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه حمله اوکراین به پل کریمه را که مهم‌ترین شریان ارسال تدارکات روسیه محسوب می‌شد، یک «حمله تروریستی» نامید و اعلام کرد که به آن پاسخ خواهد داد. بر اساس آخرین آمار وزارت دفاع روسیه، بیش از ۶۰۰ هدف نظامی اوکراین در حملات با پهپادهای تهاجمی منهدم شده است. آمارها نشان می‌دهد، هواپیماهای جنگی روسیه از ابتدای جنگ تا کنون بیش از ۳۴ هزار پرواز عملیاتی انجام داده‌اند.

 مهر 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید