قطعنامه ضد ایرانی پارلمان فرانسه

  • سیاسی
  • دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۲:۳۷
    کد خبر :956151
پارلمان فرانسه
 مجمع ملی فرانسه با نقض قوانین بین المللی در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، قطعنامه غیرالزام‌آوری را علیه جمهوری اسلامی ایران به تصویب رساند.

به نوشته مهر، مجمع ملی فرانسه (پارلمان فرانسه) امروز دوشنبه با نقض قوانین بین المللی در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل با تصویب یک قطعنامه غیرالزام‌ آور بار دیگر از اغتشاشات پراکنده در ایران حمایت کرد.

آسوشیتدپرس گزارش داد، قانونگذاران فرانسه در این قطعنامه ضدایرانی از دولت‌ های اروپایی خواسته اند تا فشار بیشتری را بر ایران در این خصوص اعمال کنند.

آسوشیتدپرس گزارش داد که این قطعنامه با ۱۴۹ رأی موافق و بدون رأی مخالف در مجمع ملی فرانسه به تصویب رسید.

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه نیز پیشتر در سخنانی مضحک آنچه را که وی مدعی «تجاوز فزاینده ایران به فرانسه» از طریق «گروگانگیری غیرقابل قبول» شد را محکوم کرد و در اقدامی مداخله جویانه به دخالت در امور داخلی تهران پرداخت.

در همین ارتباط، وی که از آغاز اغتشاشات اخیر در ایران، همواره با اتخاذ مواضعی مداخله جویانه، سعی در تحریک اذهان عمومی داشته، پیشتر در ادعای خود شرایط سیاسی جاری ایران را دست‌ مایه قرار داد و احتمال دستیابی به توافق در مذاکرات هسته‌ ای را «شکننده» توصیف کرده بود.

ادعاهای ماکرون درحالی مطرح شد که وی به‌ تازگی با چهره‌ های معاند ضدایرانی و همراهان وی دیدار کرده بود.ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در واکنش، این دیدار که در حاشیه مجمع صلح پاریس انجام شد را محکوم و تاکید کرد: اینگونه اقدامات ضدایرانی بدون شک در حافظه مردم بزرگ ایران حک خواهد شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید