قرعه نحس ستاره‌های ایرانی / روبه‌رو شدن جهانبخش با نماینده اسرائیل

  • ورزشی
  • دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۳۵
    کد خبر :840373
قرعه نحس ستاره‌های ایرانی

تیم مکابی دست از سر بازیکنان ایرانی برنمی‌دارد.

علیرضا جهانبخش آدم بدشانسی نیست اما در هر تیمی که بازی می‌کند، با نماینده رژیم صهیونیستی روبه‌رو می‌شود. او که یکی از عوامل صعود فاینورد به مرحله گروهی لیگ کنفرانس بوده، حالا باید برای رویارویی با تیم مکابی حیفا که در کنار یونیون برلین و اسپارتا پراگ در گروه فاینورد قرار دارد، راهی بیابد.

این اولین‌باری نیست که لژیونر ایرانی با چنین قرعه‌ای روبه‌رو می‌شود. درست ۵ سال قبل در همین شهریورماه وقتی در آلکمار هلند بازی می‌کرد و هنوز به برایتون نرفته بود، در گروه D لیگ اروپا به قرعه همین مکابی خورده بود و تیمش در کنار زنیت و دان‌دالک و نماینده رژیم صهیونیستی در یک گروه قرار داشت.

رویارویی ورزشکاران ایرانی با تیم‌های اسرائیلی برخلاف ورزش‌های انفرادی در گذشته سابقه داشته. در همان مقطع ۵ سال پیش جهانبخش در دیدار رفت در زمین این تیم حاضر نشد و باشگاه هم او را درک کرد اما در دیدار برگشت مقابل مکابی بازی کرد.

مرحوم مهرداد میناوند هم زمانی که در اشتورم‌گراتس عضویت داشت تنها در دیدار خانگی این تیم مقابل نماینده رژیم صهیونیستی بازی کرد اما حاضر به سفر به این کشور نشد. وحید هاشمیان هم در سال ۲۰۰۴ و در دوران حضور در بایرن‌مونیخ دچار چنین سرنوشت و قرعه‌ای شده بود. جالب اینکه آن‌دفعه هم حریف بازیکن ایرانی، تیم مکابی بود.

هاشمیان به بهانه مصدومیت از حضور در آن مسابقه سر باز زده بود. یک‌بار هم اشکان دژآگه پیش از پذیرفتن عضویت در تیم ملی ایران و در سال ۲۰۰۷ از سفر به اسرائیل با تیم ملی زیر ۲۱ سال آلمان خودداری کرد و با اینکه واکنش‌هایی منفی را متوجه خود ساخته بود، محرومیتی برایش درنظر گرفته نشد.

به گزارش همشهری‌آنلاین، همچنین ۴ سال قبل احسان حاج‌صفی و مسعود شجاعی، ۲ بازیکن ایرانی تیم پانیونیوس یونان در دیدار برگشت مرحله حذفی لیگ اروپا مقابل تیم مکابی اسرائیل حضور یافتند که این حرکت آنها واکنش‌های تندی در وزارت ورزش به‌دنبال داشت.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید