قتل دردناک فیلمساز اسپانیایی/ پای داعش در میان است؟

    کد خبر :805738
قتل دردناک فیلمساز اسپانیایی

داوید بریاین کارگردان و مستندساز اسپانیایی هنگام ساخت یک مستند در بورکینافاسو به قتل رسید.

داوید بریاین کارگردان و تهیه‌کننده فیلم‌های مستند و یکی از چهره‌های کلیدی دنیای جدید مستند اسپانیا، روز دوشنبه هنگام ساخت مستندی درباره شکار غیرقانونی در بورکینافاسو کشته شد.

وی که همراه فیلمبردارش روبرتو فریل (نفر سمت راست تصویر) نزدیک پارک ملی آرلی در حال کار بودند، با هجوم دو کامیون حامل افراد مسلح و چندین موتورسوار روبه‌رو شدند.

به گفته روزنامه اسپانیایی «ال‌پایس» این دو از یک کامیون فیلمبرداری پیاده شده بودند تا یک پهباد به هوا بفرستند و عکس‌های هوایی از محیط تهیه کنند که حمله آغاز شد. هر دوی آنها در این حمله جانشان را از دست دادند. روری یانگ مدیر «بنیاد حیات وحش چونگتا» که یک ان‌جی‌او ایرلندی است نیز در این رویداد ناپدید شد.

بریاین و فریل در حال ساخت مستندی درباره تلاش‌های دولت بورکینافاسو برای سرکوب شکارچیان غیرقانونی در پارک‌های ملی خود بودند.

این کشتار به تروریست‌های وابسته به داعش نسبت داده شده که در سراسر منطقه غرب آفریقا فعال هستند و موجب آواره شدن بیش از یک میلیون نفر شده‌اند.

وزیر خارجه اسپانیا گفت هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته اما این منطقه بسیار خطرناک است زیرا تروریست‌ها، شکارچیان غیرمجاز و سارقان آنجا فعال هستند.

به گزارش مهر، بریاین ۴۴ ساله که در ناوارا در اسپانیا متولد شده بود از مناطق مهم درگیری و جنایت در جهان گزارش تهیه می‌کرد و در یکی از مستندهایش در سال ۲۰۱۵ با عنوان «پتهان‌کاری آمازون» به دنیای مواد مخدر، بردگان، چریک‌ها، جستجوگران طلا، دزدان غیرقانونی جنگل‌ها و قاچاقچیان پرداخته بود.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید