قانونگذاران آلمانی به دنبال رسمی کردن دورکاری در این کشور

    کد خبر :461194

40 درصد کارمندان در آلمان خواستار فراهم شدن شرایط برای استفاده از گزینه دورکاری هستند. نمایندگان مجلس آلمان می‌خواهند با تصویب قانونی کارفرمایان را مجاب برای این کار مجاب کند.

نمایندگان مجلس آلمان می‌خواهند ارائه گزینه دورکاری را از سوی کارفرمایان به کارمندان اجباری کنند تا کارمندان بتوانند در برخی موارد کار خود را در منزل انجام دهند.

هم اکنون حدود 40 درصد کارمندان در آلمان خواستار استفاده موردی از این مزایا به انجام کار خود در منزل هستند.

بیورن بوهینگ وزیر کار آلمان در مصاحبه با روزنامه دراشپیگل گفت: وزارتخانه متبوعش نیز قصد دارد از کارفرمایان بخواهد تا برای کارمندان این امکان را فراهم کنند که در خانه خود دور کاری کنند.

بنا به گزارش این روزنامه آلمانی وزارت کار آلمان قصد دارد از شرکت‌های آلمانی بخواهد تا اجازه دهند کارمندان از خانه دور کاری کنند و یا اینکه دلیل عدم چنین امکانی را توضیح دهند.

بوهینگ در مصاحبه خود گفت: دیجیتالی شدن جهان تمام در حال تغییر روابط قدرت است و ما باید اطمینان حاصل کنیم که کارمندان از مزایای این تغییرات سود خواهند برد.

به گزارش فارس ،بنا به مطالعات انجام شده از سوی وزارت کار آلمان حدود 40 درصد کارمندان در آلمان خواستار آن هستند که حداقل برخی موارد به جای حضور در محل کار از خانه خود دور کاری کنند.

بنا به تحقیقات انجام شده توسط مؤسسه تحقیقات اقتصادی آلمان در سال 2016 تعداد کارفرمایانی که به کارکنان خود اجازه دورکاری می‌دهند از 30 درصد در سال 2012 به 39 درصد افزایش یافته است اما متاسفانه شرایط مناسبی برای دورکاری کارکنان در آلمان هنوز فراهم نشده و بسیاری از آنها مجبور هستند حتی در مواقع غیرضرور به محل کار خود بروند وبه ندرت پیش می‌آید موفق شوند دور کاری کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید