قاسم‌پور: آماده مسابقه‌ در وزن ۸۶کیلو هستم

  • ورزشی
  • شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹
    کد خبر :1069437
قاسم‌پور

کامران قاسم‌پور که مدت‌ها بحث حضورش در وزن 86 کیلوگرم وجود داشت و موضوع رقابت او با حسن یزدانی مطرح شده بود، صحبت‌هایی را در این زمینه مطرح کرد.

انتخاب وزن 97کیلوگرم بر اثر مشاوره اشتباه بود

قاسم‌پور درباره اینکه حضورش را در چرخه سال 2024 در وزن 97 کیلوگرم استارت زد، گفت: انتخاب وزن 97 کیلوگرم، بر اثر مشاوره اشتباهی بود که از برخی افراد دریافت کردم، آن زمان فقط یک بار در جام جهانی آمریکا خودم را در این وزن تست کرده بودم و بعد از آن تلاش کردم خودم را به شرایط مطلوب برای این وزن برسانم. وضعیت بدنی من مناسب 97 کیلوگرم نبود و دیدم شرایطم به این وزن نمی‌خورد.

وی ادامه داد: بعد از دو تست ناموفق در 97 کیلوگرم، دیدم وزن سابقم (86 کیلوگرم) با شرایط کنونی من سازگارتر است و بهتر دیدم که در همین وزن کشتی بگیرم، حالا هم آماده‌ام در هر میدانی که صلاح بدانند، کشتی بگیرم.

ناراحتم می‌گویند؛ “کامران ترسیده و جا خالی کرده است”

قهرمان وزن 92 کیلوگرم جهان در سال‌های 2021 و 2022 خاطرنشان کرد: من از هیچ مسابقه‌ای و از هیچ حریفی نمی‌ترسم و ناراحتم از اینکه می‌‏گویند؛ “کامران ترسیده و جا خالی کرده است.”، اگر سکوت کردم، صرفاً به این دلیل بود که از اول در چرخه 86 کیلوگرم نبودم و به‌احترام کشتی‌گیرانی که در این وزن حضور داشتند، سکوت کردم اما در عین حال، همیشه پایبند به چرخه انتخابی تیم ملی بودم.

قاسم‌پور گفت: نه ادعایی دارم و نه ترس، فقط از فدراسیون کشتی و کادر فنی تیم ملی می‌خواهم به من در وزن 86 کیلوگرم فرصت بدهند تا شانسم را امتحان کنم. حضور من در چرخه 97 کیلوگرم، به‌خاطر مشاوره‌ها و در نهایت تصمیم اشتباه من بود. ان‌شاءالله بتوانم در 86 کیلو بهترین عملکرد را داشته باشم.

آماده مسابقه رودررو و حضور در تورنمنت هستم

این کشتی‎گیر مازندرانی اضافه کرد: در هر میدانی که بگویند، چه مبارزه رودررو و چه حضور در تورنمنت، آماده‌ام هر جا که بگویند، کشتی بگیرم. این آمادگی را دارم که با هر کسی که گفتند مبارزه کنم و توانایی‌هایم را نشان دهم، با هر کسی که کادر فنی تیم ملی بگوید، چه داخل ایران و چه در تورنمنت بین‌المللی.

سکوتم احترام به چرخه و مدعیانش بود

قاسم‌پور در پایان به تسنیم گفت: باز هم تأکید می‌کنم سکوتم تاکنون و این‌که صحبتی در مورد وزن 86 کیلوگرم نکردم، صرفاً به‌احترام چرخه و همچنین کشتی‌گیرانی بود که در این وزن در چرخه حضور داشتند. به قانون همیشه احترام گزاردم و سکوتم، جاخالی کردن نبود. امیدوارم در وزن 86 کیلوگرم به من فرصت داده شود، هرطور که خودشان صلاح می‌دانند تا در نهایت بهترین و آماده‌ترین فرد راهی المپیک 2024 پاریس شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید