فیلم جدید از لحظه بازداشت فلوید/ لطفا به من شلیک نکنید!

    کد خبر :737959

در حالی که دو ماه و نیم از آغاز تظاهرات ضد نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا در این کشور می‌گذرد، جنایت قتل «جورج فلوید» سیاهپوست آمریکایی زیر زانوی مأمور پلیس این کشور ابعاد بیشتری پیدا می‌کند.

به نوشته وبگاه «دیلی میرور» فیلم جدیدی از دوربین نصب‌شده روی یونیفورم یکی از مأموران پلیس بازداشت‌کننده فلوید منتشر شده که نشان می‌دهد او با مشاهده اسلحه پلیس که به سمتش نشانه رفته، بسیار وحشت‌زده شده و برای حفظ جان خود التماس می‌کند.

این ویدئو که به دستور یک قاضی در دادگاهی در ایالات متحده منتشر شده، «توماس لِین» مأمور پلیس آمریکایی را نشان می‌دهد که سلاح خود را به سمت سر فلوید گرفته و او را به زور از خودرو به بیرون می‌کِشد.

بر اساس این تصاویر، فلوید با حالت التماس و ضجه می‌گوید «آقای مأمور، لطفا به من شلیک نکنید» و مأموران پلیس بدون توجه به صحبت‌های وی، با فریاد از فلوید می‌خواهند که مقاومت نکند و روی زمین دراز بکشد.

به نوشته وبگاه میرور، مأموران پلیس آمریکایی مدعی بودند که فلوید با استفاده از یک بیست دلاری تقلبی، از فروشگاهی در مینیاپولیس یک پاکت سیگار خریده بود و به همین دلیل آن‌ها نیز خودروی وی را متوقف کرده و سعی در بازداشتش داشتند.

این ویدئو همچنین نشان می‌دهد که مأموران سعی دارند فلوید را به زور در صندلی عقب خودروی پلیس قرار دهند، اما او با گریه التماس می‌کند که بیماری «تنگناهراسی» (ترس از فضای بسته و تنگ) دارد و در آنجا می‌میرد.

به گزارش دانشجو، وکلای خانواده فلوید چند روز پیش اعلام کردند که شکایتی را علیه شهر مینیاپولیس مطرح کرده است، زیرا مسئولیت اداره پلیس مینیاپولیس بر عهده آن است و این شهر را مسئول اقدامات و فرهنگ پلیسی کردن شهر که به مرگ فلوید منجر شد، می‌دانند

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید