فواید شکلات تلخ برای پوست

    کد خبر :877823

 

شکلات تلخ یکی از مشتقات بی‌شمار دانه کاکائوست. این شکلات، مزه‌ای تلخ دارد و به همین دلیلی خیلی بین مردم محبوب نیست. اما شکلات تلخ، فواید سلامتی و زیبایی زیادی دارد که باعث‌شده نسبت به دیگر انواع معمول شکلات ارجحیت پیداکند. شما در اینجا با خیلی از فواید شکلات تلخ آشنا می‌شوید.

شکلات تلخ، مانند میوه والد خود، سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های قوی است و مواد معدنی ضروری دارد که کمک‌می‌کند سالم و زیبا بمانید. آنتی‌اکسیدان‌های قوی مانند فلاونوئیدها به پیشگیری از اختلالات قلبی‌عروقی کمک‌کرده و سکته را کاهش‌می‌دهند. به‌علاوه، این شکلات، سطح کلسترول و فشارخون را کنترل‌می‌کند. بینایی بی‌عیب‌ونقص، یکی دیگر از فواید این ماده جادویی است.

  بهترین سایت برای خرید شکلات خارجی فقط اسوکالا

آیا شکلات تلخ برای شما خوب است؟ شکلات تلخ، علاوه بر مراقبت از سلامتی، فواید زیبایی بسیاری نیز دارد. این مقاله درباره فواید مصرف شکلات تلخ است؛ تمام مطلب را بخوانید و هرچیزی که می‌خواهید را بفهمید- فواید مراقبت از پوست و مو و نکاتی مفیدبرای انتخاب، نگه‌داری و مصرف شکلات تلخ.

خواص شکلات تلخ برای پوست

شکلات تلخ یک ماده دوستدار پوست است که سلامت، درخشش و بی‌عیب‌ونقص بودن پوست را حفظ‌می‌کند. برخی از فواید برجسته شکلات تلخ برای پوست را اینجا ببینید:

۱. آنتی‌اکسیدان فراوان:

همانگونه که در بالا گفته‌شد، شکلات تلخ دارای طیفی از آنتی‌اکسیدان‌های قوی است. این آنتی‌اکسیدان‌ها دربرابر آسیب رادیکال آزاد از پوست‌تان محافظت‌کرده؛ آن را برای مدت طولانی نرم، انعطاف‌پذیر و جوان نگه‌می‌دارند.

۲. در برابر آسیب فرا‌بنفش از پوست محافظت‌می‌کند:

شکلات تلخ، با خواص ضدآفتابی عالی، از پوست‌تان در برابر اشعه‌های مضر فرابنفش محافظت‌کرده و به پیشگیری از وضعیت‌هایی مانند آفتاب‌سوختگی و سرطان پوست کمک‌می‌کند.  شکلات ملیکا یکی از بهترین برند ها

۳. پوست را تغذیه‌می‌کند:

مصرف منظم شکلات تلخ در دستیابی به پوستی صاف و بی‌اشکال، به شما کمک‌می‌کند. همچنین، این شکلات، پوست شما را مرطوب و تغذیه‌شده نگه‌می‌دارد.

۴. یک لایه‌بردار عالی:

شکلات تلخ در ترکیب با کافئین، یک لایه‌ بردار عالی می‌سازد. این شکلات، باعث پوسته‌شدن سلول‌های مرده پوست شده و اجازه‌می‌دهد پوست جدید به‌راحتی نفس‌بکشد.

۵. درخشش پوست را افزایش‌می‌دهد:

استرس، دشمن زیبایی است. اگر مهارنشود، می‌تواند تمام شخصیت‌تان را نابودکند. شکلات تلخ دارای خواص تسکین‌دهنده استرس است و برای دادن پوستی درخشان، با کاهش هورمون‌های بالای استرس، به شما کمک‌می‌کند.

خواص شکلات تلخ برای مو

شکلات تلخ به‌خاطر داشتن فواید مراقبت از مو نیز شناخته‌شده است. برخی از فواید رایج مراقبت از مو در پایین آمده است:

۶. ریزش مو را کاهش‌می‌دهد:

شکلات تلخ به افزایش گردش خون در پوست سر کمک‌کرده که باعث افزایش رشد موهای سالم و براق می‌شود. شکلات تلخ، به دلیل اینکه تقویت‌کننده گردش خون است، در کاهش ریزش مو نیز بسیار موثر است.

۷. حجم مو را افزایش‌می‌دهد:

شکلات تلخ، به دلیل داشتن مواد مفید برای مو، سلامت کلی موها را بهبودبخشیده و آنها را فوق‌العاده درخشان و حجیم می‌کند.

۸. عفونت‌های پوست سر را درمان‌می‌کند:

شکلات تلخ، به‌دلیل داشتن خواص ضدالتهابی، به کاهش ابتلا به عفونت‌های پوست سر کمک‌می‌کند.

۹. بیماری‌های قلبی:

شکلات تلخ حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند فلاونوئید است. آنتی‌اکسیدان‌ها بهترین عناصری هستند که بدن می‌تواند دریافت یا تولیدکند چرا که توانایی پیشگیری از پیری ایجادشده توسط رادیکال‌های آزاد را دارند. رادیکال‌های آزاد می‌توانند باعث بیماری‌های قلبی نیز بشوند.

۱۰. سطح قندخون:

باور این مسئله سخت است که ماده‌ای سرشار از قند می‌تواند سطح قندخون را متعادل‌کند، اما این یک واقعیت است! میزان قند موجود در شکلات تلخ بر بدن‌تان تاثیر بد نمی‌گذارد زیرا شاخص گلیسمی آن پایین است و فلاونوئیدهای شکلات تلخ، دارای تاثیراتی هستند که انسولین بر سطح قند می‌گذارد.

۱۱. کلسترول

هیچ شکی نیست که کلسترول، رگ‌ها و عروق را مسدودکرده و مانع عملکرد صحیح آنها می‌شود. اما شکلات تلخ، سطح کلسترول LDL (کلسترول بد) را در عرق و قلب کاهش‌می‌دهد.

۱۲. بهبود خلق‌وخو:

استرس، یک عامل بد است و فرد باید تا جایی که امکانش هست خودش را از آن دورکند. مواد موجود در شکلات تلخ به تولید اندورفین کمک‌می‌کنند. اندورفین توسط سلول‌های مغز تولیدشده و به آرام‌کردن خلق‌وخو معروف است. شکلات تلخ، سلول‌های مغز را تحریک‌کرده و فرد را آرام‌می‌کند.

۱۳. محافظت از پوست:

محتوای فلاونوئید شکلات تلخ، تاثیرات مثبتی بر بدن دارد. یکی از این تاثیرات، محافظت از پوست دربرابر اشعه‌های مضر فرابنفش آفتاب است.

۱۴. جلوگیری از سکته

سطح بالای فلاونوئیدهایی مانند اپی‌کاتچین، دربرابر سکته از مغز محافظت‌می‌کند. این ماده در شکلات تلخ به مقدار مناسبی یافت‌می‌شود. سلول‌های عصبی افرادی که شکلات تلخ مصرف‌می‌کنند، در مقایسه با افرادی که شکلات تلخ مصرف‌نمی‌کنند کمتر مستعد سکته هستند.

۱۵. درمان کم‌خونی

فلاونوئیدهای شکلات تلخ به درمان کم‌خونی و درمان افرادی که رژیم غذایی نامناسب دارند، کمک‌می‌کنند.

۱۶. بهبود بینایی

مطالعات نشان‌داده‌اند که فلاونوئیدهای موجود در شکلات تلخ، به افزایش گردش خون در مغز کمک‌می‌کنند. این ماده، به دلیل بهبود گردش خون به افزایش بینایی به کمک‌می‌کند.

۱۷. عملکرد ذهنی

عملکرد ذهنی بدن انسان با مصرف شکلات تلخ افزایش‌می‌یابد زیرا شکلات تلخ گردش ژخون را در مغز افزایش‌می‌دهد.

۱۸. فشارخون

شکلات تلخ سرشار از موادمعدنی مانند مس و منیزیم است که مسئول حفظ تعادل فشارخون هستند، مخصوصا در افرادی که نوسان فشار خون دارند.

19 . سرشار از پروتئین

نوشیدن شیر کاکائو بعد از ورزش برای سلامتی بسیار مفید است زیرا سرشار از پروتئین است. اگر بخواهید یک فنجان شیر بنوشید، 8 تا 11 گرم پروتئین دریافت خواهید کرد. بنابراین، اگر می خواهید 17 تا 25 گرم پروتئین دریافت کنید، باید حدود 500 تا 700 میلی لیتر شیر کاکائو بخورید. این اثر سریع بر بدن شما دارد، تمام بافت ها را ترمیم می کند و به شما کمک می کند تا توده عضلانی را به دست آورید. پروتئین موجود در این نوشیدنی به شما عضلات تناسب اندام می دهد.

20 . محتوای کربوهیدرات

شیر کاکائو حاوی کربوهیدرات هایی است که برای سلامتی شما بسیار مفید است، به خصوص اگر وزنه های زیادی بلند کرده باشید. میزان کربوهیدرات ها نیز به محصولاتی که فرد مصرف می کند بستگی دارد. محصولات مختلف دارای مقادیر متفاوتی کربوهیدرات هستند. قند شیر کاکائو انرژی شما را تقویت و بازیابی می کند. دفعه بعد که به باشگاه می روید، می توانید سخت تر و بهتر کار کنید. در واقع باعث می شود از تمرین خود لذت بیشتری ببرید. اگر بافت عضلانی شما آسیب دیده باشد، این نوشیدنی درد را متوقف می کند. در واقع بافت ماهیچه ای خود را ترمیم می کند.

۲۱. استقامت شما را افزایش می دهد

اگر چند هفته سخت تمرین می کنید یا خود را برای یک ماراتن آماده می کنید، به چیزی نیاز دارید که استقامت شما را افزایش دهد و به شما کمک کند مدت زمان بیشتری تمرین کنید. در این صورت چه چیزی بهتر از شیر کاکائو می تواند باشد؟ این نوشیدنی به خوبی از بدن شما مراقبت می کند، قدرت و انرژی شما را افزایش می دهد و هر آنچه را که می خواهید در اختیار شما قرار می دهد.

۲۲. شما را قوی تر می کند

شیر کاکائو چیزی است که شما را در دراز مدت قوی تر و سالم تر می کند. اگر بعد از ورزش حداقل سه بار در هفته شیر کاکائو مصرف کنید، تغییراتی را در بدن خود مشاهده خواهید کرد. شما نیز قوی تر خواهید شد. وزنه هایی که قبلا نمی توانستید بلند کنید اکنون برای شما راحت تر از قبل شده اند. اگر هنگام دویدن یا شنا خیلی زود خسته می شوید، این نوشیدنی شما را حفظ می کند.

فواید شکلات تلخ برای سلامتی خود را می دانید. اکنون می دانید که چگونه از آن استفاده و نگهداری کنید.

شکلات تلخ: نحوه انتخاب و نگهداری

تنوع حروف برند شکلات تلخ انتخاب را سخت کرده است. برای راحتی شما، در اینجا چند نکته مفید در مورد انتخاب شکلات تلخ وجود دارد:

هنگام خرید شکلات تلخ، به دنبال شکلاتی باشید که سطح صاف و بدون لکه داشته باشد. شکلاتی که انتخاب می کنید نباید بی رنگ باشد و هیچ خط و لکه ای نداشته باشد.

در صورت امکان سعی کنید شکلات را قبل از خرید بشکنید. اگر محکم و مرتب شکست، فورا آن را بخرید. به بافت شکلات هم توجه کنید. اگر بافت دانه دانه و چرب است خرید نکنید. در عوض به دنبال شکلاتی با بافت مخملی باشید.

قبل از خرید شکلات را بچشید. اگر طعم و عطر شکلاتی دارد آن را بخرید.

شکلات تلخ را در جای خنک، خشک و بدون بو نگهداری کنید. آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید.

شکلات تلخ: نکاتی برای استفاده

هنگام دم کشیدن شکلات به آن آب اضافه نکنید زیرا شکلات را سفت می کند. همچنین از خشک بودن ظروفی که برای استفاده از شکلات استفاده می کنید مطمئن شوید، زیرا رطوبت بسیار کمی هم باعث فاسد شدن غذا می شود.

کنترل دما

شکلات را روی حرارت بسیار بالا ذوب کنید.

با تمام فواید شکلات تلخ که در بالا ذکر شد، شکی نیست که عاشقان شکلات باید این شکلات را هم امتحان کنند. شکلات تلخ ترکیبی از شکلات و سلامتی است. دیگر چه چیزی می توانید بخواهید!

امیدوارم این مقاله در مورد فواید شکلات تلخ به شما کمک کند تا از سلامت خود مراقبت کنید

تهیه شده از آسوکالا فروشگاه آنلاین

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید