فاصله پرسپولیس با قهرمانی کمتر شد/ استقلال روند پیروزی هایش را حفظ کرد

  • ورزشی
  • چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ۰:۱۲
    کد خبر :829185

 تیم فوتبال پرسپولیس و استقلال در هفته بیست و هشتم لیگ برتر به برتری مقابل حریفان خود دست یافتند.

«بازتاب»، تیم فوتبال استقلال در ورزشگاه آزادی از ساعت 21:15 در هفته بیست و هشتم لیگ برتر به مصاف نفت مسجد سلیمان رفت و این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود آبی پوشان به پایان رسید.

ترکیب استقلال: رشید مظاهری، محمد نادری، سیاوش یزدانی، فرشید اسماعیلی، مهدی مهدی پور، مهدی قایدی، بابک مرادی، آرمان رمضانی، سبحان خاقانی، محمد دانشگر و آرش رضاوند.
سید حسین حسینی، ارسلان مطهری، آرش رضاوند و ووریا غفوری 4 بازیکن تیم استقلال هستند که نسبت به دربی نیمکت نشین شده اند.

ترکیب نفت مسجد سلیمان: فرهاد کرمانشاهی، سیروان قربانی، بهروز نوروزی فرد، سعید کریمی، سجاد جعفری، فرید بهزادی کریمی، محمد بلبلی، مسلم مجدمی، ساسان حسینی، مهران امیری و عماد میرجوان

نیمه اول/ استقلال 1 – نفت مسجد سلیمان 0

در ادامه شاگردان مجیدی در تلاش برای بازی‌سازی در میانه میدان بودند و سعی داشتند با کنترل توپ، بازی را به نوعی مدیریت کنند.

نفت مسجد سلیمان پس از دریافت گل اول، سعی داشت تا از لاک دفاعی خود بیرون بیاید و موقعیت‌های نصفه و نیمه‌ای برای خود ایجاد کرد اما نتوانست در نتیجه بازی تغییری ایجاد کند.

پس از تلاش بی‌سرانجام نفت مسجد سلیمان، استقلال باز هم توپ و میدان را در اختیار داشت و چند موقعیت در محوطه جریمه شاگردان محمود فکری به وجود آورد اما این بار مدافعان این تیم نگذاشتند اختلاف بیشتر شود.

نیمه دوم/استقلال 1 – نفت مسجد سلیمان 0

استقلال در دقایق اول نیمه دوم سعی در مدیریت بازی داشت و با ایجاد چند موقعیت سعی داشت اختلاف بازی را بیشتر کند.

در دقیقه ۶۰ بازی، مهدی قایدی از پشت محوطه جریمه نفت مسجد سلیمان شوتی روانه دروازه حریف کرد که با واکنش دروازه‌بان همراه شد و توپ برگشتی فرشید اسماعیلی نیز راه به جایی نبرد.

آبی‌پوشان بازهم فشار خود روی دروازه شاگردان محمود فکری نگه داشتند اما فرصت‌های تیم استقلال نتوانست به گل تبدیل شود.

ارسلان مطهری در دقیقه ۸۱، در محوطه جریمه نفت مسجد سلیمان فرصت خوبی برای گلزنی داشت که ضربه شوت این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

جدی‌ترین موقعیت این بازی در نیمه دوم توسط تیم نفت مسجد سلیمان صورت گرفت. عباس بوعذار در دقیقه ۸۲ بازی، روی یک ضربه کاشته، فرصت بسیار خوبی برای شاگردان فکری به وجود آورد اما ضربه شوت این بازیکن به تیر دروازه برخورد کرد.

استقلال در دقایق پایانی بازی موفق شد، از گل زده خود دفاع کند و در پایان آبی‌پوشان پایتخت با یک گل از سد شاگردان محمود فکری گذشتند.
ماشین سازی صفر- پرسپولیس 5

از سوی دیگر تیم فوتبال پرسپولیس در هفته بیست و هشتم لیگ برتر از ساعت 21:15 به مصاف ماشین سازی رفت و این دیدار در نهایت با نتیجه 5 بر صفر به سود شاگردان گل محمدی به پایان رسید.

ترکیب پرسپولیس:‌ حامد لک، محمد حسین کنعانی زادگان، فرشاد فرجی، سیامک نعمتی، وحید امیری، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، مهدی ترابی، امید عالیشاه، شهریار مغانلو، مهدی عبدی

ترکیب ماشین سازی: محمد امین رضایی، وحید نعمتی، مهدی رستمی، سیروس صادقیان، ایمان باصفا، بهمن سالاری، محمد امین اسدی، منصور باقری، سید محمد حسینی، اتابک زارعی و هاتف نادری

نیمه اول/ ماشین سازی 0- پرسپولیس3

بازی بسیار هجومی آغاز شد و در دقایق ابتدایی، محمدامین اسدی دروازه حامد لک و احمد نوراللهی دروازه محمدامین رضایی را تهدید کردند. در دقیقه ۱۲، ارسال وحید نعمتی از سمت راست روی سر امین اسدی نشست که ضربه سر این بازیکن با اختلاف کم به بیرون رفت.

بعد از ناکامی ماشین سازی در گشودن دروازه لک، پرسپولیس از حالت دفاع به حمله تغییر وضعیت داد و ارسال مهدی عبدی به داخل محوطه جریمه در دقیقه ۱۳ با ضربه سر شهریار مغانلو به گل تبدیل شد و شاگردان گل محمدی با یک گل پیش افتادند.

باز هم پرسپولیس در موقعیت تهاجمی حاضر شد و در دقیقه ۱۵ سانتر امید عالیشاه با ضربه سر از سوی مهدی عبدی همراه شد که محمد امین رضایی توپ را به زحمت دفع کرد و در ادامه نیز شوت مغانلو به تور کنار دروازه خورد.

مهدی عبدی که در ابتدای مسابقه گل‌سازی کرده بود، روی اشتباه منصور باقری با دروازه بان حریف تک به تک شد و در دقیقه ۲۴ توپ را از میان پاهای او به داخل دروازه فرستاد و بازی را ۲ بر صفر به سود سرخپوشان کرد.

بعد از برخوردی که سیامک نعمتی از ناحیه صورت با پای مهاجم ماشین سازی داشت، قادر به ادامه این دیدار نشد و مهدی شیری از دقیقه ۳۸ جای او را در زمین گرفت. منصور باقری نیز بعد از دریافت دومین کارت زرد خود از زمین اخراج شد تا ماشین سازی وارد مخمصه بزرگی شود.

پرسپولیس گل سوم را هم قبل از اتمام نیمه اول به ثمر رساند. احمد نوراللهی با شوت رو پا و محکم خود از داخل محوطه جریمه دروازه ماشین سازی را گشود.

نیمه دوم/ ماشین سازی 0- پرسپولیس5

در دقیقه ۵۱ روی عطش بالای سرخپوشان برای گلزنی، مهدی عبدی دومین گل خودش و چهارمین گل تیمش را وارد دروازه ماشین سازی کرد.

در دقیقه ۶۰ مهدی ترابی شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که ضربه ایستگاهی این بازیکن با برخورد به بازیکن حریف، با اختلاف اندک نسبت به دروازه به کرنر رفت.

در دقیقه ۶۸، ارسال سعید آقایی و دوباره دفع ناقص رضایی که عالیشاه را در موقعیت گلزنی قرار داد اما شوتش تبدیل به گل نشد.

در دقیقه ۹۰ شهریار مغانلو پنجمین گل پرسپولیس را به ثمر رساند و آخرین تیر سرخپوشان را به پیکر تیم سقوط کرده و ۱۰ نفره ماشین سازی زد تا سرخپوشان دست پر از تبریز به تهران باز گردند.

نتیجه دیگر بازی ها در ادامه آمده است:

ذوب‌آهن اصفهان 1 – نساجی مازندران 2
گل‌ها:فرشاد محمدی‌مهر (26) برای ذوب‌آهن و کریم اسلامی (6) و حسین زامهران (55) برای نساجی
کارت زرد: پیمان رنجبری و فرشاد محمدی‌مهر از ذوب‌آهن و امیرمهدی جانملکی از نساجی
کارت قرمز: نیما میرزازاد (7+90 – نساجی)

گل‌گهر سیرجان 1 – سایپا صفر
گل:گادوین منشا (4+90 – پنالتی)
پنالتی از دست رفته:روح‌الله سیف‌اللهی (67 – برای سایپا)
کارت زرد: علیرضا علیزاده از گل‌گهر و فرزاد جعفری از سایپا

آلومینیوم اراک 1 – تراکتور تبریز 3
گل‌ها: مرتضی آقاخان (88) برای آلومینیوم و بهزاد سلامی (35)، مهدی تیکدری (2+45) و محمد عباس‌زاده (8+90) برای تراکتور
کارت زرد: بهزاد سلامی از تراکتور

صنعت نفت آبادان 1 – مس رفسنجان 1
گل‌ها: محمود مطلق‌زاده (2+90) برای صنعت نفت و فراز امامعلی (54) برای مس
کارت زرد: طالب ریکانی از تیم صنعت نفت

پدیده مشهد صفر – سپاهان اصفهان 1
گل: یاسین سلمانی (41)
کارت زرد: یاسین سلمانی از سپاهان

پیکان 1 – فولاد خوزستان 1
گل‌ها: آرمان قاسمی (27) برای پیکان و آیاندا پاتوسی (74) برای فولاد
کارت زرد: محمد آبشک و مهران موسوی از فولاد

جدول لیگ در پایان هفته بیست و هشتم به شرح زیر است:

منبع: جماران

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید