غرب باید از اوکراین دربرابر پهپادهای ایرانی حفاظت کند

    کد خبر :976098
غرب اوکراین پهپادهای ایرانی

نخست وزیر انگلیس ضمن تکرار ادعای بکارگیری پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین که بارها از سوی مقامات کشورمان رد شده است مدعی شد که غرب باید از اوکراین دربرابر حملات هوایی روسیه و پهپادهای ایرانی حفاظت کند.

ریشی سوناک روز شنبه با ایراد سخنانی در دومین روز کنفرانس امنیتی مونیخ مدعی شد: پوتین قمار کرده بود که ما در جنگ می‌بازیم اما به او نشان دادیم که اشتباه می‌کند. ما ظرف چند ماه آینده تسلیحات بیشتری را به اوکراین ارسال خواهیم کرد، زیرا باید به این کشور برای حفاظت از شهرهایش در برابر حملات هوایی روسیه و پهپادهای ایرانی کمک کنیم.

وی عنوان کرد؛ انگلیس نخستین کشوری است که تسلیحات دوربرد در اختیار اوکراین قرار خواهد داد و از طریق همکاری با متحدانش سامانه‌های پیشرفته هوایی به اوکراین ارسال می‌کند. سوناک با این حال خاطر نشان کرد که استفاده از هواپیماهای جنگنده نیازمند آموزش است و به همین خاطر کار آموزش خلبانان اوکراینی در انگلیس آغاز شده است .

سوناک در ادامه اظهارات خود مدعی شد که برای رسیدن به صلح باید نظام مبتنی بر قانون ترمیم شود و لازمه آن پاسخگویی مسکو به جهان است. او از برگزاری کنفرانس بازیابی اوکراین در انگلیس خبر داد و هدف آن را بررسی راهکارهای حساب‌کشی از روسیه برای پرداخت خسارت‌های جنگی در اوکراین عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، نخست وزیر انگلیس مدعی شد که روسیه قوانین بین‌المللی را بصورت پی‌درپی درقبال کشورهای خارج از ائتلاف ناتو زیر پا گذاشته است و این درحالیست که پاسخ جامعه جهانی قوی نبوده است. وی درباره امور داخلی ایران، مواضع ضد روسیه و چین مدعی شد که برخی کشورها نظام مبتنی بر قانون را زیر پا گذشته‌اند. «آن‌ها نباید در این زمینه پیروز شوند و ما هم نباید ترسی به دل راه دهیم»

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید