عوامل کشتار خرس قهوه‌ای در ارومیه دستگیر شدند

    کد خبر :701861

آذربایجان غربی مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: عوامل شکار، آزار و کشتار بیرحمانه خرس قهوه‌ای در یکی از روستا‌های ارومیه دستگیر شدند.

مهران نظری در گفتگو با ایسنا افزود: عصر روز شنبه نهم فروردین، ماموران یگان حفاظت محیط زیست اداره کل حفاظت محیط زیست استان با همکاری ماموران نیروی انتظامی و اطلاعاتی عوامل کشتار خرس قهوه‌ای را که ۲ نفر بودند، شناسایی و دستگیر کردند.

وی افزود: حفاظت از عرصه‌های طبیعی و جانداران و تنوع زیستی، از وظایف ذاتی سازمان محیط زیست است و این متخلفان برای بررسی و پیگیری پرونده، تحویل مقامات قضایی شدند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: در راستای حفظ گونه‌های جانوری، به خصوص گونه‌های در معرض خطر، که خرس قهوه‌ای نیز یکی از این گونه هاست مامورین یگان حفاظت محیط زیست با هر گونه تخلف زیست محیطی طبق ضوابط و مقررات محیط زیست برخورد خواهند کرد.

وی از مردم دوستدار محیط زیست درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه آزار و آذیت حیوانات و تخریب محیط زیست مراتب را به نزدیک‌ترین ادارات حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

گفتنی است روز پنجشنبه ۷ فروردین عده‌ای اقدام به کشتن خرس قهوه‌ای در یکی از روستا‌های ارومیه کردند و فیلم کشتار و آزار حیوان را در فضای مجازی منتشر کردند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید