عضو مجلس خبرگان: دیگر احمدی نژاد را تایید صلاحیت نمی کنند

  • سیاسی
  • دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۵۵
    کد خبر :505719
عضو مجلس خبرگان

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مَثَل قدیمی است که می گوید «هر کسی را از طریق هم نشینانش و رفقایش بشناس» بنابراین مردم با زوایای شخصیت احمدی نژاد آشنا شدند و او دیگر محلی از اعراب ندارد بنابراین بی خود تلاش می کند تا دوباره مطرح شود.

محمود احمدی نژاد نامش با حاشیه و جنجال عجین است. هر مرتبه که او احساس می کند از نظرها دور شده، با یک موضعگیری تند می کوشد دوباره به مرکز توجهات بازگردد اما یک واقعیتی را خود او نیز متوجه شده و آن اینکه تکنیک ها و تاکتیک هایش دیگر آثار و موج آفرینی های گذشته را ندارد.

احمدی نژاد در آخرین اظهارنظرش گفته که اگر مردم بخواهند دوباره نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود. این حرف از آن جهت جالب است که سال 96 هم کاندیدا شد اما نتوانست از شورای نگهبان برگ ورود به عرصه انتخابات را اخذ کند.

آیت الله سیدهاشم بطحایی گلپایگانی در گفتگو با نامه نیوز درباره امیدهای احمدی نژاد برای بازگشت به عرصه ریاست جمهوری اظهار کرد: از قدیم گفتند آرزو بر جوانان عیب نیست چه رسد به احمدی نژاد که پیر است. در مجموع نفس امّاره همواره انسان را تحریک می کند که از این حرف ها بزند اما خود فرد باید بسنجد و تصمیم بگیرد.

وی افزود: احمدی نژاد باید به پرونده خود نگاه کند، سوابق کاری خود را ورق بزند و ببیند که چه خرابکاری هایی را مرتکب شده است. با درنظر گرفتن این مسائل او واقعا باید بررسی انجام دهد و ببیند زمینه دارد که دوباره به صحنه انتخابات ریاست جمهوری بیاید؟

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: احمدی نژاد روی موج حرکت می کند و نفس امّاره هم طوری است که زشتی ها را نزد انسان زیبا و بی‌عُرضه‌گی‌ها را عُرضه‌مند جلوه می دهد. معتقدم بعد از آن مسائلی که اتفاق افتاد و سوابقی که او از خود به جای گذاشت، زمینه اجتماعی برای بازگشتش وجود ندارد.

وی ادامه داد: مَثَل قدیمی است که می گوید «هر کسی را از طریق هم نشینانش و رفقایش بشناس» بنابراین مردم با زوایای شخصیت احمدی نژاد آشنا شدند و او دیگر محلی از اعراب ندارد بنابراین بی خود تلاش می کند تا دوباره مطرح شود.

این استاد حوزه و دانشگاه درباره امکان تأیید صلاحیت احمدی نژاد گفت: با حرف ها، تحریکات و تقرب هایی که داشته بعید می دانم که تأییدصلاحیت شود. چون در این مدت خیلی موج سواری و به همه هم تعرض کرد بنابراین اگر احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری تأیید شود، مویّد زیر سئوال می رود.

بطحایی گلپایگانی تأکید کرد: برای برخی افراد میز ریاست خیلی لذت و جاذبه دارد آنقدر که فرد همه اعتبارش را برای رسیدن و حفظ آن می گذارد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید