طوفان مسیر زاهدان – بم را بست

    کد خبر :971502
طوفان زاهدان - بم

فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: به دلیل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و کاهش دید رانندگان، مسیر زاهدان – بم تا اطلاع بعدی بسته شد.

مهدی خمر اظهارداشت: ضروری است رانندگان در مسیرهای منتهی به زاهدان به دلیل وزش باد شدید با رعایت کامل قوانین راهنمایی و رانندگی تردد کنند.

وی ادامه داد: به دلیل شدت وزش باد همراه با گرد و خاک، شعاع دید افقی در زاهدان به ۷۰۰ متر کاهش یافت.

به گفته مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تا بعدازظهر امروز چهارشنبه به تدریج از شدت طوفان کاسته خواهد شد اما همچنان برای ۲ روز آینده باد نسبتاً شدیدی را در منطقه خواهیم داشت.

محسن حیدری تصریح کرد: شهروندان از تردد غیرضروری، کار کردن در ارتفاع و از عبور و مرور در کنار ساختمان‌های در حال ساخت و قدیمی خودداری کنند.

وی گفت: همچنین شهروندان از انجام فعالیت‌های کویرنوردی خودداری و اقدامات لازم جهت محافظت از گلخانه‌ها برای کاهش خسارات احتمالی را انجام دهند.

مدیر اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز گفت: با توجه به شدت وزش طوفان و گرد و خاک مدارس مقطع پیش دبستانی و ابتدایی نوبت عصر شهرستان زاهدان و منطقه نصرت آباد امروز/ چهارشنبه/ تعطیل است.

به گزارش ایرنا، عباس پوردرویش اظهارداشت: با توجه به شدت وزش باد و مطلوب نبودن وضعیت هوا برای تردد کودکان، مدارس شیفت عصر تعطیل اعلام شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید