صندوق بین‌المللی پول خواستار همکاری فوری کشورها برای کنترل ارزهای دیجیتال شد

    کد خبر :869980
صندوق بین‌المللی پول خواستار همکاری فوری کشورها برای کنترل ارزهای دیجیتال شد

صندوق بین‌المللی پول طی اظهاراتی هشدار داد که نیاز فوری به تعاون و همکاری کشورها برای رسیدگی به چالش‌های فنی، قانونی، و نظارتی مرتبط با پذیرش ارزهای دیجیتال وجود دارد.

مقامات ارشد این صندوق وام دهنده مستقر در واشنگتن روز پنجشنبه در یادداشتی نوشتند: اتخاذ یک رویکرد نظارتی جامع، منسجم و هماهنگ برای ارزهای دیجیتال یک وظیفه خطیر است. اما اگر از هم اکنون شروع کنیم، می توانیم به هدف سیاست حفظ ثبات مالی و در عین حال بهره مندی از مزایایی که نوآوری های تکنولوژیکی اساسی به همراه دارد، دست پیدا کنیم.

این یادداشت توسط توبیاس آدریان، مدیر بخش بازارهای پولی و سرمایه صندوق بین المللی پول، دونگ هی، معاون بخش بازار پول و سرمایه و آدیتیا ناراین، معاون مدیر بخش بازارهای پولی و سرمایه این صندوق نوشته شده است.

صندوق بین المللی پول همچنین تأکید کرد که پرداخت های فرابخشی و فرامرزی صنعت ارز دیجیتال اثربخشی رویکردهای ملی را محدود می کند.

این وام دهنده افزود: بسیاری از ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال در تمام کشورها فعالیت می کنند و این امر کار نظارت و اجرای آن را دشوارتر می کند.

بر اساس این گزارش، با هجوم سرمایه‌گذاران و مردم به سمت دارایی‌های دیجیتال و افزایش سرعت پرداخت‌های آنلاین، علاقه به ارزهای دیجیتال و بلاک چین در حال افزایش است.

بر اساس نظرسنجی موسسه Nickel Digital Asset Management که در لندن مستقر است، تعداد فزاینده‌ای از سرمایه‌گذاران نهادی و مدیران شرکت های مشاوره سرمایه گذاری قصد دارند از هم‌اکنون تا سال 2023 در بازار ارز دیجیتال فعالیت کنند.

مقامات صندوق بین‌المللی پول در این یادداشت گفتند: تعیین ارزش‌گذاری تنها چالش در اکوسیستم ارزهای دیجیتال نیست (بلکه) شناسایی، نظارت و مدیریت ریسک‌ها، تنظیم‌کننده‌ها و شرکت‌ها را دچار مشکل می‌کند.

به گزارش تسنیم، به گفته آنها، برخی از این خطرات شامل ریسک یکپارچگی عملیاتی و مالی ناشی از مبادلات دارایی های رمزنگاری شده و کیف پول ها، حفاظت از سرمایه گذاران و ذخایر ناکافی و افشای نادرست اطلاعات برخی از استیبل کوین ها است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید