معاون شهرداری تهران:‌

صرفه جویی در شهرداری باید نهادینه شود

    کد خبر :186126

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران چهار سیاست اصلی شهرداری تهران راشفافیت و انضباط، پاسخگویی به مردم، تنظیم فرایند های صحیح، تمرکز بر قوانین و مقررات و ضوابط عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، سمیع الله حسینی مکارم در نشست فصلی با کارکنان ضمن تاکید بر «اصل پیشگیری» در مبارزه با فساد گفت: مدیرانی مانند دکتر نجفی در کشور ما منحصر به فرد هستند. ایشان یکی از پاک دست ترین مدیران کشور هستند که تحرک و پویایی را در آموزش و پرورش به وجود آوردند.

وی با اشاره به انتشار شایعات علیه نجفی در وضعیت بحران های پایتخت، شهردار تهران را فردی معرفی کرد که از ظاهر سازی، خود نمایی به شدت بیزار است.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری هم چنین گفت: از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ روز بعد از زلزله به همراه دوستانمان از سپاه در جلسه با دکتر نجفی بودیم ، اما در کمال بی اخلاقی می بینیم که بیان می کنند ایشان در کیش حضور داشتند.

حسینی مکارم با طرح این موضوع که 2000 میلیارد تومان از منابع شهر تهران به دلیل عدم ارتباط گیری درست با دولت از دست شهرداری رفته است؛ افزود: امروز فردی در شهردار تهران است که به راحتی با دولت ارتباط دارد و ما باید از آن به عنوان یک فرصت استفاده کنیم. پیشنهادات شهرداری هم اکنون در کمیسیون های تخصصی دولت و مجلس مورد نقد و ارزیابی قرار می گیرد.

وی افزود: شهرداری ماهیانه ۶۰۰ میلیارد هزینه دارد اما به دلیل مشکلی که بیان شد نهایتا می توانیم ۱۷۵ میلیارد را از دولت دریافت کنیم در صورتی که سال های گذشته شهرداری به صورت ماهیانه ۴۵۰ میلیارد هزینه داشت که ۳۵۰ میلیارد از دولت دریافت می شد.

براساس گزارش شهرنوشت، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران چهار سیاست اصلی شهرداری تهران راشفافیت و انضباط، پاسخگویی به مردم، تنظیم فرایند های صحیح ،تمرکز بر قوانین و مقررات و ضوابط عنوان کرد و گفت: تمام تمرکز ما باید بر نظارت و پیشگیری باشد، ما با پول و حق مردم داریم کار میکنیم بنابراین باید صرفه جویی در شهرداری نهادینه شود و نوع و روش های ارائه خدمات رسانی به شهروندان را مورد بازبینی قرار دهیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید