صدور کارت گردشگری برای تهرانی ها تا 10 روز آینده

    کد خبر :1024512
صدور کارت گردشگری

سرانجام با حکم علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران دبیرخانه هلدینگ گردشگری شهر تهران به شرکت نوسازی عباس‌آباد محول شد و بر اساس آن قرار است همه مجموعه‌های گردشگری متعلق به شهرداری تهران زیرمجموعه این هلدینگ قرار بگیرند.

بر همین اساس امروز نیز با حضور سید محمدحسین حجازی؛ مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد از “کارت گردشگری” رونمایی شد.

حجازی در آئین روز جهانی گردشگری «با شعار گردشگری و سرمایه‌گذاری‌های سبز» و همچنین رونمایی از کارت گردشگری، گفت: کارت گردشگری تحت عنوان اکوپارک عباس‌آباد با نگاه زنجیره‌ای شدن موضوع گردشگری عباس‌آباد امروز رونمایی شد. این اقدام در آینده زنجیره ارائه خدمات گردشگری به مردم شهر تهران را معرفی می‌کند.

وی  تصریح کرد: فرآیند صدور این کارت ظرف 10 روز آینده در سایت اراضی عباس‌آباد اطلاع‌رسانی خواهد شد و پس از اعلام فرآیند صدور آن همه شهروندان و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در قالب خرید اعتبار می‌توانند از این کارت استفاده کنند.

حجازی در این باره گفت: بخش عمده این کارت به گونه‌ای است که افراد با پرداخت هزینه‌ای درصد تخفیفی در نظر گرفته شده را می‌توانند برای مجموعه گردشگری عباس‌آباد مورد استفاده قرار دهند. در حال حاضر این کارت برای مجموعه عباس‌آباد قابل استفاده است، اما در آینده می‌تواند برای سایر خدمات گردشگری در تهران مورد استفاده قرار بگیرد و به کل شهر تهران تسری پیدا کند. همچنین در آینده فعال شدن صدور این کارت در سامانه‌های شهرداری تهران همچون «تهران من» و «شهرزاد» فراهم خواهد شد.

وی در خصوص تشکیل هلدینگ گردشگری تهران نیز گفت: امروز همزمان با افتتاح کارت گردشگری تهران دبیرخانه هلدینگ گردشگری تهران به اراضی عباس‌آباد محول شد.

حجازی تأکید کرد: شهرداری تهران شورای سیاست‌گذاری به ریاست شهردار تهران را تشکیل داده تا خدمات گردشگری شهر تهران به صورت زنجیره‌ای در اختیار کل مردم تهران و همچنین توریسم داخلی و خارجی قرار بگیرد. در حقیقت این هلدینگ همان سازمان گردشگری است که به عنوان هلدینگ معرفی شده است؛ اقدامی که حدود 12 سال در مجموعه شهرداری تهران دنبال شد و خوشبختانه در این دوره با تکلیفی که شورای شهر تهران برای شهرداری مشخص کرد، به نتیجه رسیده است.

وی افزود: بی‌تردید کل موضوعات گردشگری شهر تهران به صورت زنجیره‌ای و سیاستی واحد مدیریت خواهد شد و خدمات یکپارچه‌ای در اختیار مردم تهران در حوزه گردشگری قرار می‌گیرد. به این ترتیب با تشکیل این هلدینگ ستاد گردشگری منحل و مجموعه‌ها در قالب سیاست‌گذاری‌های این هلدینگ اقدامات خود را انجام خواهند داد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید