صدور رأی پرونده متروپل آبادان/متهم اصلی ۷۵ درصد مقصر بوده است

  • سیاسی
  • سه شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ ۱۲:۱۷
    کد خبر :936444
صدور رأی پرونده متروپل آبادان

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه آخرین وضعیت پرونده‌های مهم قضایی و دستاوردهای اخیر دستگاه قضا را تشریح کرد.

سخنگوی قوه قضاییه درباره حادثه متروپل گفت: از روز وقوع حادثه متروپل حدود سه ماه می‌گذرد و پرونده متروپل ناظر بر اتهامات ۲۱ نفر است. اتهام آقایان قتل شبهه عمد است و همچنین ایراد صدمه بدنی شبهه عمد مصدومین حادثه است که ناشی از عدم رعایت نظامات دولتی است.

وی افزود: رأی دادگاه برای محکومان پرونده متروپل این است که به میزان تقصیر هر کدام از متهمان به پرداخت دیده فوتی ها و مصدومان این حادثه محکوم شدند.

به گفته سخنگوی قوه قضائیه هر کدام از متهمان به سه سال حبس تعزیری محکوم و دوسال انفصال از خدمات عمومی و دولتی و منع اشتغال به حرفه ساختمان ، لغو پرونده اشتغال و محرومیت از عضویت در سازمان نظام مهندسی محکوم شدند.

ستایشی گفت: متهم اصلی متوفی حسین عبدالباقی به میزان ۷۵ درصد مقصر بوده که دیه از اموال ایشان پرداخت خواهد شد.

رأی پرونده دو تبعه سوئدی

ستایشی گفت: این دو فرد سوئدی به جرم قاچاق مواد مخدر دستگیر شدند که در دادگاه محکومیت صادر شده است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: از یکی از آن ها در حین کنترل مسافران خارجی در فرودگاه امام خمینی، مقدار ۹ هزار و ۷۰۰ گرم قرص غیر مجاز ترامادول کشف و ضبط می شود که به پنج سال حبس و ۱۰ برابر ارزش کالای ممنوع محکوم شد.

وی دامه داد: نفر بعدی نیز در ششم بهمن ۹۸ در گیت خروجی فرودگاه امام خمینی ۹ هزار و ۸۰۰ گرم شیره مواد مخدر به همراه داشت که به ۸ سال حبس و ۶۰ ضربه شلاق و جزای نقدی محکوم می شود.

اشد مجازات در انتظار زورگیر اتوبان نیایش

وی گفت: جرائم خشن از جمله سرقت با استفاده از سلاح گرم و سرد، خط قرمز ماست و گذشت نخواهیم کرد.

ستایشی تصریح کرد: قوه قضائیه در خصوص کشف جرم با کسانی که مرتکب این جرائم شدند با قاطعیت برخورد خواهیم کرد. اخیرا حکم اعدام برای یکی از این افراد صادر شده است.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: نام این فرد حبیب الهی است و قرار جلب دادرسی ایشان صادر و به دادگاه انقلاب اسلامی صادر شده است. بر اساس بخشی از کیفر خواست این فرد، محاربه برای بردن اموال مردم و ایجاد ناامنی در محیط است به همین منظور تقاضای اشد مجازات برای ایشان شده است.

تبعیت قوه قضاییه در موضوع نتایج آزمون وکالت

سخنگوی قوه قضائیه درباره استفساریه نمایندگان مجلس مربوط به قانون تسهیل صدور مجوز برای برخی کسب و کار درباره اعلام نتایج آزمون وکالت گفت: این مصوبه از سوی نمایندگان مجلس به شورای نگهبان قانون اساسی تقدیم شده است و هر تصمیمی گرفته شود و منجر به قانون شود، تبعیت می‌کنیم.

باشگاه خبرنگاران جوان

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید