صدورحکم بازداشت سخنگوی متا

    کد خبر :1052401
صدورحکم بازداشت سخنگوی متا

دادگاهی در مسکو دستور بازداشت غیابی اندی استون سخنگوی متاپلتفرمز را برای محاکمه ای صادر کرده که ۲ ماه دیگر درباره برخی اتهامات مرتبط با تروریسم برگزار می شود.

پس از آغاز درگیری های روسیه و اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ میلادی موضع این کشور نسبت به متا سختگیرانه تر شده است. علاوه بر آن پلتفرم های اجتماعی متا یعنی فیس بوک و اینستاگرام نیز پس از آغاز درگیری ها در روسیه ممنوع شده اند. پس از آن نیز متا به دلیل فعالیت های افراط گرایانه در روسیه مجرم شناخته شد.

به گزارش مهر، وزارت کشور روسیه درباره اندی استون در اواخر سال گذشته میلادی تحقیقاتی را بدون اعلام کردن اتهامات آغاز کرد. دادگاه منطقه باسمانی مسکو اعلام کرد استون به ترویج فعالیت های تروریستی، فراخوان عمومی برای انجام فعالیت های تروریستی، تبلیغ تروریسم و همچنین فراخوان عمومی برای فعالیت های افراط گرایانه، متهم شده است.

کمیته تحقیقاتی روسیه در مارس ۲۰۲۲ میلادی اعلام کرد تحقیقات جنایی را درباره فعالیت های غیرقانونی کارمندان متا آغاز کرده و در همان زمان از استون نام برده و گفته شد وی ممنوعیت فراخوان برای خشونت علیه ارتش روسیه در پلتفرم هایش متا را برداشته و به این ترتیب فعالیت های افراط گرایانه را تحریک کرده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید