صحنه گل من به آمریکا هنوز زنده است

  • ورزشی
  • یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ۱۹:۲۶
    کد خبر :472437

حمید استیلی مدیر تیم فوتبال امید که همراه این تیم در قطر به سر می‌برد در گفتگو با یک شبکه قطری خاطرات گلش به آمریکا در جام جهانی را مرور کرد.

به گزارش مهر، حمید استیلی مدیر تیم فوتبال امید در بازدید از کمپ اسپایر قطر با دوربین برنامه اختصاصی این شبکه گفت و گو کرد. در این مصاحبه که از برنامه ویژه اسپایر در شبکه الکاس پخش خواهد شد حمید استیلی ضمن قدردانی از فدراسیون فوتبال قطر اظهار امیدواری کرد که با گسترش تعاملات دو جانبه شاهد همکاری های نزدیک فوتبالی بین دو کشور دوست و برادر ایران و قطر باشیم.

استیلی ابتدا پیرامون نخستین سفر خودش به کشور قطر در سال ۱۹۹۳ و پیشرفت و توسعه فوتبال این کشور در طول ۳ دهه اظهار داشت: طبیعتا از آن زمان مدت زیادی گذشته و باید بگویم قطر در زمینه های مختلف پیشرفت کرده است. امروز با توجه به کمپ اسپایر و بازدیدی که از موزه جام جهانی داشتیم باید بگویم امکانات بسیار خوبی در این کشور وجود دارد که در نوع خودش بی نظیر است. به همین دلیل شاهد حضور بسیاری از تیم های بزرگ ورزش و فوتبال جهان در قطر هستیم. ۸ ورزشگاه برای میزبانی از جام جهانی آماده می شود همچنین کمپ ها و زمین های متعدد با کیفیت مناسب. اینها نشان می دهد که قدم های محکمی برداشته شده است. باید بگویم برای کشورهای آسیایی باعث افتخار است که شاهد چنین میزبانی از جام جهانی خواهیم بود.

مدیر تیم امید با اشاره به حضور این تیم در تورنمنت قطر گفت: بعد از قرعه کشی مرحله مقدماتی المپیک در مالزی با مسئولان فدراسیون فوتبال قطر دیدار کردم و مسئله حضور در این تورنمنت مطرح شد که خوشبختانه توانستیم این کار را اجرایی کنیم و حالا برای حضور در همین تورنمنت به قطر آمده ایم. باید بگویم تمامی امکانات و شرایط لازم در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد و از دولت قطر و فدراسیون این کشور هم تشکر می کنیم که همکاری بسیار خوبی با فوتبال ایران در این زمینه داشته اند و در این مدت پذیرای ما بودند.

استیلی در پاسخ به سئوالی پیرامون گل خاطره انگیز برابر آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ نیز گفت: از کودکی این رویای من بود که روزی در جام جهانی بازی کنم و حتی بتوانم برای تیم ملی فوتبال کشورم گل بزنم. البته من زیاد هم گل نمی زدم خصوصا با توجه به پستی که در آن بازی می کردم و به واقع بیشتری مسئولیت ها و وظایف من در کار دفاعی بود اما واقعا لطف خدا بود که توانستم آن گل را بزنم. به نظرم هنوز هم این صحنه برای مردم تازه و زنده است. آن ضربه، آن شادی که ترکیبی از اشک و لبخند است، همه آن تصاویر ماندگار شد. با این وجود گل من حاصل زحمت همه بچه ها بودغ سانتر زیبای جواد زرینچه و تلاش و زحمات همه بچه های تیم.

وی تاکید کرد: خودم در آنجا نفهمیدم چقدر گل زیبایی بود. فقط خوشحال بودم که توپ به تور دروازه رسید و البته به لطف خدا پیروز شدیم. اما وقتی برگشتم هتل صحنه گل را دیدم که چقدر زیبا اتفاق افتاد. این گل البته برای خیلی از مردم جهان هم مهم بود. خیلی از مردم منطقه ، کشورهای اسلامی و آسیایی ها همه از این گل خاطره های زیادی دارند. طبیعتا خیلی خوشحالم که چنین گلی در تاریخ فوتبال به نام من ثبت شد.

مدیر تیم فوتبال امید در پایان پیرامون گسترش تعاملات دو کشور ایران و قطر نیز گفت: ما دو کشور دوست و برادر هستیم که در زمینه همکاری های ورزشی می توانیم ارتباطات نزدیکتری داشته باشیم. کشور ما از نظر نیروی انسانی و وجود استعدادهای درخشان طبیعتا متفاوت است در حالی که قطر کشور کوچکی است و نیروی انسانی کمتری دارد اما از نظر امکانات شرایط قطر بسیار متفاوت است و ما چنین امکاناتی در اختیار نداریم. به نظرم در همه این زمینه ها می توان همکاری بهتر و نزدیک تری داشت که به توسعه و پیشرفت فوتبال کمک کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید