شیمی درمانی به تنهایی روش درمان سرطان نیست

    کد خبر :169021

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: شیمی درمانی به عنوان یک روش کمکی در درمان سرطان ها محسوب می شود و به تنهایی نمی تواند سرطان را درمان کند.
دکتر احمد مافی روز شنبه در نشست خبری دوازدهمین کنگره سالیانه کلینیکال آنکلوژی ایران و دومین کنگره بین المللی کلینیکال آنکلوژی که از ۲۲ تا ۲۴ آذر ۹۶ در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد، افزود: امسال برای دومین سال این کنگره به صورت بین المللی برگزار می شود و ۱۲ میهمان خارجی از کشورهای مختلف نیز حضور خواهند داشت.

دبیر اجرایی کنگره با تاکید بر استفاده از تجربیات به روز دنیا در این کنگره، تصریح کرد: مهم ترین اهداف کنگره، بررسی جدیدترین روش های درمان سرطان ها خواهد بود.

مافی با اعلام اینکه در حدود ۲۳۰ مقاله به کنگره ارسال شده بود، گفت: از این تعداد، ۸۰ مقاله به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

وی در ادامه با عنوان این مطلب که سرطان ها به دو دسته سرطان های خون و لنفاوی و سایر سرطان ها تقسیم می شوند، افزود: ۱۰ درصد سرطان ها مربوط به سرطان های خون و لنفاوی است و ۹۰ درصد نیز سایر سرطان ها را شامل می شود.

مافی با بیان اینکه شیمی درمانی یک روش مکمل برای درمان سرطان ها تلقی می شود و به تنهایی نمی تواند در روند درمان سرطان موثر باشد، گفت: ۵۰ درصد سرطان ها با جراحی و ۳۵ تا ۴۰ درصد نیز با رادیوتراپی، درمان می شوند.

وی تاکید کرد: شیمی درمانی می تواند طول عمر بیماران مبتلا به سرطان را افزایش دهد.

به گزارش مهر، مافی با عنوان این مطلب که اگر درمان سرطان ها با کار تیمی انجام شود تا حد زیادی از روش شیمی درمانی جلوگیری خواهد شد، اظهارداشت: اصل کلی در روند درمان سرطان ها وجود ندارد و بستگی به نوع سرطان، برای آن درمان آغاز می شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید