شگفتی رسانه‌های عبری از خیانت اردن به جهان اسلام

    کد خبر :1061865
شگفتی رسانه‌های عبری از خیانت اردن به جهان اسلام

یک نویسنده عرب زبان ساکن آمریکا در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: حتی خود اسرائیلی‌ها نیز خدمت شاه اردن را باور نمی‌کنند.

روزنامه یدیعوت آحارانوت نوشت: اردن ده‌ها هواپیمای بدون سرنشین ایران را که در راه اسرائیل بودند در یک همکاری بی سابقه با اسرائیل رهگیری و منهدم کرد. گفتنی است کاربران عرب زبان در شبکه‌های اجتماعی از اقدامات اردن در خیانت به جهان اسلام و همراهی با رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرده اند.

کاربران عرب در شبکه‌های اجتماعی با انتشار عکس زیر نوشتند: پادشاه اردن و ولیعهدش تا آخرین قطره خونِ مردمِ اردن آماده دفاع از رژیم صهیونیستی هستند! در همین حال کانال تلگرام شبکه تلویزیونی وزیر خارجه اردن اعلام کرد: در اعتراض به اظهارات توهین کننده به اردن که در خبرگزاری ایران منتشر شد، سفیر ایران را احضار کردیم.

شبکه تلویزیونی المیادین نیز گزارش داد کاخ سفید اعلام کرد بایدن رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با عبدالله دوم پادشاه اردن در مورد وضعیت غرب آسیا گفتگو کرد.

بنابر اعلام رادیو ار اف‌ای فرانسه، اردن طی حمله ایران به فلسطین اشغالی که در بامداد روز یکشنبه ۱۴ آوریل صورت گرفت، ده‌ها موشک و پهپاد ایران را که قصد داشتند با عبور از حریم هوایی این کشور (اردن) به اهدافی در اسرائیل برخورد کنند هدف قرار داده است. رادیو ار اف‌ای فرانسه این اقدام اردن را کمک به دولت اسرائیل توصیف کرد. این در حالی است که این اقدام اردن خشم مردم این کشور را برانگیخت. اردنی‌ها با متهم کردن این اقدام امان، دولتشان را تحت فرمان اسرائیل توصیف کردند.

عمر شهروند اردنی، در مصاحبه با رادیو ار اف‌ای فرانسه گفت: گمان می‌رفت اردن به موشک‌های ایران اجازه عبور دهد، چرا که ایرانی ها، دشمن ما و دشمن همه اعراب را هدف قرار می‌دهند. نور، یک شهروند دیگر اردنی گفت: مداخله اردن به این معناست که امان مانند آمریکا و انگلیس در دفاع از اسرائیل شرکت کرده و این برای ما شرم آور است.
وی تاکید کرد اردن باید از جانبداری از طرفین مناقشه اجتناب کند. ناظران اردنی نگران هستند که مداخله اردن در حمله ایران به اسرائیل، به رویارویی نظامی با قدرت‌های منطقه منجر شود و این در حالی است که مقامات اردنی اقدام خود را اینگونه توجیه کرده اند که پاسخ آنها به موشک‌ها و پهپاد‌های ایرانی، در درجه اول، با هدف محافظت از اردنی‌ها و همچنین حاکمیت حریم هوایی این کشور بوده است.

این در حالی است پیش از این دولت اردن به جنگنده های رژیم صهیونیستی برای عبور از فضای این کشور به منظور حمله به اهداف سپاه پاسداران در خاک سوریه مجوز داده بود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید