شهردار تهران : قهرمانان المپیک حصار تبلیغی ظالمانه علیه ایران را شکستند

    کد خبر :846558
شهردار تهران : قهرمانان المپیک حصار تبلیغی ظالمانه علیه ایران را شکستند

شهردار تهران گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در یک رویارویی تمدنی قرار دارد و باید بدانیم که نقش نمایندگان ایران اسلامی و افتخار آفرینی آنها در همه حوزه ها کلیدی و ارزشمند است.

شهر علیرضا زاکانی شهردار تهران پیش از ظهر امروز -یکشنبه ۲۸ شهریور- در نشستی صمیمی با جمعی از قهرمانان پارالمپیک ۲۰۲۰ گفت: شما مدال آورانی هستید که دل ملت و رهبر انقلاب را شاد کردید و لبخند بر لبان مردم و رهبری نشاندید و ملتی را سربلند کردید.

او ادامه داد: باید از شما عزیزانی که نام کاروانتان را به نام شهید سلیمانی مزین کردید و با اقدامات خود فرهنگ پهلوانی را در این مسابقات زنده کردید با تمام وجود تشکر کنیم.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در یک رویارویی تمدنی قرار دارد و باید بدانیم که نقش نمایندگان ایران اسلامی و افتخار آفرینی آنها در همه حوزه ها کلیدی و ارزشمند است.

علیرضا زاکانی گفت: آنچه در این رویارویی ها باعث پیروزی و سربلندی ملت‌ها می شود پیشرفت در زمینه‌های مختلف ورزش، علم و فرهنگ است و چه خوب که شما در عرصه ورزشی به این شایستگی دست یافتید.

او ادامه داد: این کاروان سه ویژگی داشت اولا کاروانی ارزشی بود که می شود در همه رفتارهای شما این ارزش مداری را دید. دوماً کاروانی بود که در اوج غیرت رفتار کرد که نشان داد غیرتمندی تا چه حد می تواند پیشینه های یک ملت را زنده کند. سوما یک کاروان کیفی و فنی بود تعداد زیادی نداشت اما از کیفیت بالایی برخوردار بود.

شهردار تهران گفت: با حضور شما در این میدان بزرگ به اعتقاد من سه دستاورد به دست آمد؛ اول آنکه حصار تبلیغی ظالمانه ای که دور ملت و کشور ما کشیده شده است و آن چهره نادرستی که از ملت عزیز ما ترسیم شده است را شکستید که کار بزرگی بود.

زاکانی افزود: دستاورد دوم این بود که نشان دادید روح آدمی آنقدر بزرگ است که هر اتفاقی برای جسم رخ بدهد روح بزرگ می تواند ان جسم به نظر ناقص را به جاهای بزرگی برساند.

او ادامه داد: دستاورد سوم شما این بود که ملت ما که این روزها تحت یک فشار معیشتی دل آزرده است کاروان ورزشی شما توانست نشاط و لبخند را بر لبان مردم عزیزمان مجدد بنشاند.

شهردار تهران با اشاره به برگزاری این مراسم گفت: ۴ دلیل برای این مراسم وجود دارد. نکته اول این است که باید بزرگی و مردانگی شما را گرامی داشت. ما غبطه می خوریم به بزرگی و عظمت شما و باعث افتخارمان است و این گرامی داشت بزرگداشت عظمت شما عزیزان است.

زاکانی ادامه داد: نکته دوم گرامیداشت ارزشهای دینی است که شما این ارزش ها را در همه شئون رفتاری تان زنده کردید و نکته سوم گرامیداشت اسوه ما است که شما این اسوه را در دل جوانان ما زنده نگه داشتید و نکته چهارم گرامیداشت زحمت و مجاهدت های شما است.

او افزود: ما در شهرداری تهران تلاش خواهیم کرد با توجه به توسعه ورزش همگانی و هدفمند کردن این ورزش زمینه نخبه یابی و زمینه سرمایه گذاری بر عناصری را فراهم کنیم که منجر به توسعه ورزش قهرمانی ما می شود و این ورزش قهرمانی را باید با ورزش پهلوانی گره بزنیم.

شهردار تهران گفت: ما توجه مان به این نکته است که آن چیزی که به شهر عزت و اعتبار می دهد وجود انسان ها و شهروندان است و اگر هم به زیرساخت های شهر توجه می کنیم برای رفاه و آسایش بهتر مردم است و از این رو بهسازی شهر برای معلولان و جانبازان را از اولویت های خودمان می دانیم.

به گزارش همشهری آنلاین، زاکانی در پایان خاطرنشان کرد: تمام تلاش خودمان را خواهیم کرد تا با همکاری شورای شهر تهران دغدغه های خدماتی و رفاهی شما عزیزان را که دغدغه های به حقی هم محسوب می‌شود را برآورده سازیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید