شهرداری تهران: برای واکسیناسیون افراد آسیب پذیر با 137 تماس بگیرید

    کد خبر :850578
شهرداری تهران: برای واکسیناسیون افراد آسیب پذیر با 137 تماس بگیرید

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به واکسیناسیون کرونایی افراد آسیب‌پذیر(بی‌خانمان، معتاد، مهاجر و کم‌برخوردار) با شعار «تهران دوباره جان می‌گیرد»، گفت: شهروندان می‌توانند از طریق سامانه ۱۳۷ این افراد را برای واکسیناسیون به شهرداری معرفی کنند.

سیدمالک حسینی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: با توجه به دستور شهردار تهران برای کمک به دولت و اینکه بار واکسیناسیون پایتخت تا جایی که امکان دارد از روی دوش دولت برداشته شود و به روند تسریع واکسیناسیون کمک کنیم، طرحی با شعار «تهران دوباره جان می‌گیرد» از اول مهر آغاز شد.

وی گفت: در این طرح، گروه‌هایی که حامی اجتماعی ندارند مانند معتادان و کارتن‌خواب‌ها مورد تاکید شخص شهردار بود و در کنار واکسیناسیون سایر شهروندان، هدف‌گذاری شد.

حسینی افزود: همچنین واکسیناسیون افراد ساکن در گودها، گاراژها، حصارهای زباله‌گردی و زباله‌گردها در اطراف تهران که کار تفکیک زباله را انجام می‌دهند، کودکان کار و خانواده‌های آنان که بیشتر مهاجر هستند و کارت اقامت ندارند، ساکنان روستاها و سکونتگاه‌های غیررسمی در اطراف تهران که دسترسی به مراکز ثابت واکسیناسیون ندارند، در این طرح مورد توجه قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران بیان کرد: واکسیناسیون این افراد توسط ۱۰ واحد سیار در ۲ شیفت کاری (از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و شیفت دوم از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۲۰) انجام می‌شود.

وی اظهارداشت: در هر واحد سیار، واکسیناتور، ثبات(برای ثبت اطلاعات)، عامل انتظامی، پزشک و مددکار حضور دارند و در مواردی که وزارت بهداشت تایید کند به جای پزشک تنها واکسیناتور حضور دارد و تاکنون ۱۱هزار و ۱۹۴ نفر از گروه‌های آسیب‌پذیر، کم‌برخوردار، مهاجران و ساکنان حاشیه تهران از طریق مراکز سیار در برابر کرونا واکسینه شدند.

حسینی گفت: برای واکسیناسیون این افراد از واکسن‌هایی که وزارت بهداشت ارایه می‌کند؛ اعم از سینوفارم و برکت استفاده می‌شود و با توجه به اینکه از اول مهر تزریق دُز اول واکسن کرونا را آغاز کردیم، تزریق دُز دوم را هم پایان این ماه آغاز می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران درباره واکسیناسیون کودکان کار بیان کرد: کودکان کار در مراکز پرتو براساس پروتکل و رده سنی که وزارت بهداشت اعلام کرده واکسینه می‌شوند و افرادی که در مراکز زباله‌گردی و حاشیه شهر هستند و ممکن است مدارک هویتی نداشته باشند، معمولا از طریق خوداظهاری که شرایط سنی را اعلام می‌کنند، واکسینه می‌شوند که معمولا هم در آن مراکز هم بیشتر رده سنی بالای ۱۳، ۱۴ سال حضور دارند.

وی گفت: واحدهای سیار به مناطقی که با همکاری سازمان‌های مردم نهاد و بانک اطلاعاتی سازمان رفاه و مراکزی که پیش از این توسط گشت‌های سازمان شناسایی شدند؛ مناطق و سکونتگاه‌های غیررسمی که مراکز ثابت بهداشت ندارند و افراد ممکن است به دلیل نداشتن مدارک هویتی نگران حضور در مراکز واکسیناسیون باشند، حضور پیدا می‌کنند.

حسینی افزود: اگر شهروندان افراد و گروه‌های آسیب‌پذیری را می‌شناسند که به دلیل مشکلات هویتی یا سایر دلایل تاکنون واکسینه نشدند، می‌توانند از طریق شماره تلفن ۱۳۷ اطلاع دهند تا واحدهای سیار برای واکسیناسیون در محل حضور پیدا کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید