شمخانی به تهران بازگشت

  • سیاسی
  • پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ۲۳:۴۳
    کد خبر :894459

دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان که به دعوت رسمی همتای ازبکستانی خود برای انجام سفری دو روزه به تاشکند سفر کرده بود؛ بعدازظهر امروز به تهران بازگشت.

به گزارش ایسنا، شمخانی در این سفر علاوه بر دیدار و گفت‌وگو با ویکتور محمود اف دبیر شورای امنیت ملی ازبکستان با شوکت میرضیایف رئیس جمهور این کشور نیز دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفت‌وگو کرد.

طرفین در این دیدارها ضمن تاکید بر گسترش و تعمیق روابط همه جانبه میان تهران و تاشکند به ویژه در حوزهای امنیتی و اقتصادی، راه های موثر برای غلبه بر تهدیدات مشترک را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

در این سفر همچنین سند مهم ترتیبات امنیتی مشترک میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان از سوی دبیران شورای امنیت ملی دو کشور به امضاء رسید.

این سند زمینه های همکاری مشترک میان تهران – تاشکند را در خصوص مبارزه با تروریسم، افراط گرائی، قاچاق مواد مخدر و سایر جرائم سازمان یافته فراهم می کند.

در چارچوب امضاء این سند هنچنین طیف وسیعی از همکاری های میان دو کشور آغاز شده و جلسات کمسیون امنیتی مشترک به صورت سالانه برای ارزیابی نتایج همکاری در تهران و تاشکند برگزار می شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید