شمارش معکوس برای آغاز سینما حقیقت/ تصاویر

    کد خبر :958891
شمارش معکوس برای آغاز سینما حقیقت

در آستانه برگزاری شانزدهمین جشنواره سینما حقیقت، پردیس ملت آماده میزبانی از مستندسازان شده است.

شانزدهمین جشنواره سینما حقیقت از امروز 20 آذرماه در پردیس سینما ملت میزبان اهالی سینما، مستندسازان و علاقه‌مندان به این حوزه است. این جشنواره همانند سال‌های گذشته روند عادی خود را طی می‌کند و فیلم‌های راه‌یافته به بخش‌های مختلف اعم از «ملی»، «شهید آوینی»، «پرتره»، «بین‌الملل» و … آماده رقابت با دیگر آثار می‌شوند.

جشنواره سینما حقیقت همواره محفلی برای مستندسازان جوان و پاتوقی برای باتجربه‌های این عرصه است که آخرین و جدیدترین کارهای خود را به نمایش گذاشته و آغاز سیر اکران خود در جشنواره‌های معتبر خارجی را از این رویداد سینمایی از سر بگیرند. با این حال، عده‌ای در هفته‌های اخیر و به واسطه اتفاقاتی که پیش آمده است، تلاش کردند فضای جشنواره را کمرنگ کنند که البته به نظر می‌رسد موفقیت چندانی در این زمینه به دست نیاورده‌اند.

سخنان دبیر جشنواره در نشست خبری این رویداد که روز پنج‌شنبه 17 آذرماه برگزار شد به درستی نشان می‌دهد که تلاش عده‌ای برای تحریم جشنواره بی نتیجه بوده است. او در آن نشست گفته بود: “مجموعاً 614 فیلم فرم ثبت‌نام را پر کردند. از این میان، چیزی حدود 76 فیلم حذف شدند، چون جشنواره قانون «اولین نمایش» را دارد و با توجه به اینکه برخی از فیلم‌ها سال‌های گذشته فرم ثبت‌نام را ارائه کرده بودند، حذف شدند. در این بین، 25 فیلم انصراف دادند. نیاز به شفاف‌سازی می‌بینم که بگویم از میان این تعداد 5 فیلم مشکل حقوقی داشتند، 8 فیلم به دلیل فنی از جشنواره کنار رفتند و 9 تهیه‌کننده تمایلی به شرکت مستندشان در جشنواره «سینماحقیقت» نداشتند. باید بگویم که 3 فیلم نیز در اعتراض به شرایط کنونی جامعه و ناآرامی‌ها از حضور در این دوره انصراف دادند.”

در بخش ملی جشنواره سینما حقیقت، 19 مستند کوتاه، 15 مستند نیمه بلند و 16 مستند بلند حضور دارند. هم‌چنین 12 مستند در بخش شهید آوینی با یکدیگر رقابت می‌کنند و مستندهایی از کشورهای مختلف در بخش بین‌الملل جشنواره سینما حقیقت حضور دارند.

در آستانه برگزاری شانزدهمین جشنواره سینما حقیقت، عوامل و دست‌اندرکاران مشغول آماده‌سازی بخش‌های مختلف پردیس ملت‌اند تا آماده پذیرایی از مستندسازان شود.

در زیر گزارش تصویری از آماده‌سازی سینما ملت جهت برگزاری جشنواره را می‌بینید:

 تسنیم

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید