انتشار سومین قطعه پروژه «همساز» به یاد محمدرضا شجریان

    کد خبر :788468
انتشار سومین قطعه پروژه «همساز» به یاد محمدرضا شجریان

سومین قطعه از پروژه موسیقایی «همساز» با همنوازی نوازندگان سازهای کوبه ای گروه موسیقی شهناز و به یاد مرحوم محمدرضا شجریان منتشر شد.

گام سوم از اجرای پروژه «همساز» با همنوازی تنبک و دف و با نوازندگی حمید قنبری و حسین رضایی نیا تنظیم و منتشر شد. این دو هنرمند به عنوان نوازندگان سازهای کوبه ای در گروه موسیقی شهناز فعالیت داشته اند و بنابراین سومین قطعه از پروژه موسیقایی «همساز» به تجدید خاطره اجراهای این گروه موسیقی و پاسداشت یاد و خاطره زنده یاد محمدرضا شجریان اختصاص دارد.

پروژه موسیقایی «همساز» ایده ای برای جایگزینی رفاقت ها به جای رقابت ها و همچنین توسعه همدلی و هم اندیشی و صمیمیت در مسیر همنوازی های موسیقایی است که توسط حمید قنبری، کارشناس و پژوهشگر موسیقی پیشنهاد و اجرا شد.

تا کنون دو قطعه از این پروژه با حضور و نوازندگی حمید قنبری با پژمان حدادی و وحید اسداللهی با سازهای تنبک و ناقاره در قالب کلیپ های کوتاه تصویری در فضای مجازی منتشر شده است.

گروه موسیقی شهناز متشکل از نوازندگان جوان، در سال 1387 توسط مرحوم محمدرضا شجریان بنیان نهاده شد و سرپرستی نوازندگان گروه را مجید درخشانی به عهده داشت. حمید قنبری و حسین رضایی نیا به عنوان نوازندگان تنبک، دف و دایره با گروه شهناز همراه بوده اند.

به گزارش فارس، این گروه در حدود 7 سال، کنسرت های متعددی را در سراسر جهان اجرا کردند و در حقیقت آخرین اجراهای رسمی زنده یاد شجریان با نام های رندان مست و مرغ خوشخوان همراه با این گروه انجام شد. مرحوم شجریان در آخرین اجرای خود همراه گروه شهناز در فستیوال قونیه به روی صحنه رفت.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید