درخواست سناتور آمریکایی؛

سوابق رانندگان اوبر و لیفت با اثر انگشت بررسی شود

    کد خبر :641090

یک سناتور آمریکایی از اوبر و لیفت خواسته اطلاعات خود درباره رانندگان خطرناک را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و سابقه رانندگان را با توجه به اثر انگشت آنها بررسی کنند.

 

یک سناتور آمریکایی معتقد است شرکت های تاکسی اینترنتی اوبر و لیفت باید جزئیات مربوط به قطع همکاری با رانندگان خطرناک را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

 

هدف از این امر آن است که رانندگان خطرناکی که از فعالیت در یک پلتفرم منع شده اند، نتوانند در پلتفرم دیگر استخدام شوند.

 

سناتور ریچارد بلومنتال همچنین از این شرکت ها خواست با ثبت اثر انگشت رانندگان، درباره سابقه آنها تحقیق کنند. او در این باره گفت: این شرکت ها مسئولیت دارند تا سوابق رانندگان را به طور کامل و جامع بررسی کنند.

 

به گفته او هر دو شرکت تاکسی اینترنتی به سوالات ارسال شده درباره اقدامات اتخاذ شده جهت اقدامات امنیتی خود پاسخ های ابهام آمیزی داده اند.

 

پس از انتشار گزارش هایی درباره آنکه به تیم تحقیقات در اوبر گفته شده بود نگرانی های تجاری شرکت در اولویت قرار دارند، این سناتور آمریکایی خواهان جزئیات بیشتری در این باره شد.

 

نگرانی های تجاری اوبر در این مورد شامل ممنوعیت اشتراک گذاری اطلاعات درباره رانندگان خطرناک با لیفت بوده است.

 

بلومنتال در این باره می گوید: اگر یکی از این دو شرکت هم اکنون یک راننده را ممنوع الکار کنند، هیچ پروتکل یا فرایندی وجود ندارد تا اطلاعات درباره او با شرکت دیگر به اشتراک گذاشته شود. تصور می کنم این امر برای حفظ امنیت مسافران ضروری است.

 

این سناتور آمریکایی تصمیم دارد با اوبر و لیفت دیدار کند و از سوی دیگر خواهان برگزاری جلسه استماعی در کنگره درباره امنیت صنعت تاکسی اینترنتی است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید