سه نفر در تیراندازی مراسم عید فطر سوسنگرد مجروح شدند

    کد خبر :809599
مراسم عید فطر سوسنگرد

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان از مجروح شدن سه نفر بر اثر تیراندازی در مراسم یزله خوانی روز عید فطر در شهر سوسنگرد خبر داد.

سرهنگ حکیم عبداللهی روز پنجشنبه در بیان جزییات این خبر گفت: صبح امروز در پی تیراندازی غیرمجاز در مراسم یزله خوانی عید فطر در شهر سوسنگرد، سه نفر مجروح و راهی بیمارستان شدند.

وی افزود: ماموران پلیس از همان لحظات اولیه برای بررسی موضوع در صحنه حادثه حاضر شدند و تحقیقات خود را در این ارتباط آغاز کردند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان اظهارداشت: متاسفانه با وجود تذکرات و هشدارهای مکرر صادره از سوی ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا درخصوص خودداری از تجمع و دورهمی‌ها، شاهد برگزاری این مراسم بودیم که یکی از عواقب آن نیز مجروح شدن این شهروندان است.

وی بیان کرد: تحقیقات ویژه پلیس برای شناسایی و دستگیری عاملان تیراندازی امروز در این منطقه آغاز شده است.

سرهنگ عبداللهی تاکید کرد: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

معایده یکی از سنت‌های دیرینه مردم عرب خوزستان است که براساس آن پس از اقامه نماز عید سعید فطر، جمعی از اعضای طوایف گردهم جمع شده و با لباس رسمی خود به دیدار بزرگان و شیوخ می‌روند اما امسال باتوجه به شرایط کرونا و وضعیت قرمز و نارنجی استان مسئولان به ویژه آیت الله موسوی جزایری زعیم حوزه‌های علمیه استان از سران طوایف خواست که جهت حفظ سلامت خود از دید و بازدیدهای روز عید پرهیز کنند و پس از بهبود شرایط استان این سنت دیرینه را به جای بیاورند.

طبق اعلام دبیر شورای سلامت اهواز در حال حاضر ۶۰ درصد موارد ابتلا به کرونا مربوط به نشست‌های خانوادگی و دورهمی‌ها است و زمانی که دید و بازدیدها و دورهمی‌ها نباشد، عملا زنجیره کرونا قطع می‌شود.

به گزارش ایرنا، موضوع تیراندازی‌های غیرمجاز در آیین های عزاداری و عروسی در برخی از مناطق خوزستان در سال‌های گذشته باعث کشته و مجروح شدن تعدادی از شهروندان شده که نیروی انتظامی در این خصوص بارها بر پایان دادن به این رسم غلط تاکید کرده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید