سندرز: باید در مناظرات انتخاباتی به ترامپ دروغ‌سنج وصل شود

    کد خبر :496724
سندرز

سناتور برنی سندرز نگرانی ترامپ برای دموکراسی را به چالش کشید و با طرح این سوال که چرا رئیس‌جمهور نگران ونزوئلاست اما با عربستان دوست؟ گفت: برایم جالب است که ترامپ به طرز گزینشی نگران دموکراسی است.

ظاهراً اتهامات مطرح شده درباره تقلب در انتخابات ونزوئلا برای برنی سندرز کافی نیست تا مادورو را دیکتاتور بخواند.

او در برنامه‌ای در شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت: غیردموکراتیک دانستن انتخابات ونزوئلا درست به نظر می‌رسد اما هنوز در این کشور عملیات دموکراتیک انجام می‌شود. چیزی که من خواستار آن هستم، برگزاری انتخابات آزاد تحت نظارت بین‌المللی است.

سندرز افزود: برایم جالب است که ترامپ اینقدر نگران اتفاقات ونزوئلا است اما تازه‌ترین انتخابات عربستان چطور؟! آها، در عربستان اصلاً انتخاباتی برگزار نمی‌شود. با زنان همچون شهروندان درجه سه رفتار می‌شود. برایم جالب است که ترامپ به طرز گزینشی نگران دموکراسی است

این سناتور که نامزدی خود را برای انتخابات ۲۰۲۰ اعلام کرده، درباره دومین نشست کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ گفت: به نظر من دیدار رو در رو با دشمنان خود خوب است. من دوست دارم رئیس جمهور آمریکا، ایران، عربستان، فلسطین و اسرائیل را (برای مذاکره) کنار هم بیاورد.

به گزارش پایگاه خبری یاهو، سندرز همچنین به شوخی گفت، در نظر دارد در مناظرات انتخاباتی سال ۲۰۲۰ به ترامپ دروغ‌سنج وصل کند.

به گزارش ایسنا، او در این باره گفت: ما با خودمان یک دروغ‌سنج می‌آوریم تا هر وقت که دروغ گفت، دستگاه هشدار بدهد.

این مقام آمریکایی همچنین تاکید کرد که انتقادش از ترامپ به دلیل تفاوت ایدئولوژی سیاسی نیست، بلکه به خاطر شخصیت “فریب‌کار” و “عادت او به دروغ گفتن” است.

سندرز که خود را یک سوسیال دموکرات می‌داند، گفت: می‌خواهیم او را برای گفته‌ها و اعمالش موظف به پاسخگویی کنیم. او گفت برای همه خدمات درمانی ارائه می‌کند، اما بعد لغو خدمات درمانی ۳۲ میلیون نفر را مطرح کرد. همه شما به خاطر دارید که او گفت “من نوع متفاوتی از جمهوری‌خواهان هستم و نمی‌خواهم بیمه سالمندان و خدمات درمانی را قطع کنم” اما لایحه بودجه‌ای را ارائه کرد که به دنبال آن همین اتفاقات رخ داد. بنابراین من فکر می‌کنم موظف کرن او به پاسخگویی آغاز خوبی برای مناظره است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید