سقف‌های کاذب ساختمان اداری آتش به پا کرد

  • حوادث
  • یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۵۵
    کد خبر :613191

آتش سوزی یک ساختمان ۶ طبقه اداری در خیابان جمهوری اسلامی با تلاش آتش نشانان به سرعت مهار و از سرایت آن جلوگیری شد.

با تماس کارکنان یک ساختمان اداری و اطلاع رسانی این حادثه به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی تهران، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بی درنگ آتش نشانان ایستگاههای ۱، ۴۶، ۱۱۸، گروه امداد و نجات ۱، تشک نجات، نردبان هیدرولیکی و خودروی حامل دستگاه های تنفسی را ساعت ۱۱:۴۶ دقیقه ظهر روز جمعه به محل حادثه در خیابان جمهوری اسلامی، نرسیده به فردوسی اعزام کرد.

امیر هاتفی مدیر منطقه ۵ عملیات آتش نشانی تهران در این باره ابراز داشت: هنگام رسیدن آتش نشانان به محل حادثه، بخشی از طبقه پنجم یک ساختمان اداری ۶ طبقه که مدتی غیر فعال و در حال تعمیر و بازسازی بود طعمه آتش سوزی شده بود.

وی افزود: قبل از رسیدن آتش نشانان به محل، پرسنل ساختمان با بکارگیری تجهیزات ایمنی و خاموش کننده موجود در محل مشغول خاموش کردن آتش بودند که با رسیدن نیروها و آبرسانی به کانون آتش، عملیات آغاز و محل حادثه تحویل آتش نشانان شد.

هاتفی تصریح کرد: همزمان، سایر نیروهای آتش نشانی مشغول مهار شعله ها و آتش پنهان در زیر سقف های کاذب شدند و با تلاش فراوان توانستند شعله های سرکش این آتش سوزی را مهار و از سرایت شعله های آتش به اطراف و اتاق های همجوار جلوگیری کنند.

به گزارش مهر، مدیر منطقه ۵ عملیات آتش نشانی تهران با بیان اینکه در این حادثه به کسی آسیبی نرسید، افزود: خوشبختانه در این حادثه فرد یا افرادی در داخل این آتش سوزی گرفتار نشده بودند و فقط پرسنل ساختمان در حال خاموش کردن آتش بودند که با راهنمایی آتش نشانان بدون هیچ مشکلی از محل خارج شدند و نیروهای عملیاتی پس از اطمینان از نبود خطر و لکه گیری نهایی با تخلیه دود کامل از کل ساختمان، محل حادثه را تحویل مسئولین این ساختمان دادند.

در این حادثه مجتبی یزدانی، معاونت خدمات شهری شهرداری تهران که به صورت اتفاقی به محل آتش سوزی نزدیک بود، جهت بازدید و نحوه عملکرد آتش نشانان در هنگام عملیات به محل حادثه آمد.

علت بروز این آتش سوزی از سوی کارشناسان منطقه پنج عملیات در حال بررسی است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید