سفر عتبات گران شد

    کد خبر :973040
سفر عتبات گران شد

ثبت‌نام سفرهای زیارتی به عتبات تا پایان بهمن‌ماه در حال انجام است و هزینه این سفرها که برای این دوره اعلام شده بود، با توجه به نوسان نرخ دلار دوباره گران شد.

سفرهای زیارتی به عتبات که قرار بود تا پایان بهمن‌ماه با قیمت اعلام شده، انجام شود، دوباره گران شد و برخی از زائران که برای سفر به عتبات در پایان بهمن برنامه‌ریزی کرده بودند، اکنون باید مبلغی بیش‌تر برای اعزام به عتبات بپردازند.

این امر در حالی است که از ابتدای بهمن‌ماه که دور جدید سفرهای زیارتی به عتبات با افزایش ۱۵ درصدی نسبت به آذرماه آغاز شد، قرار بود هزینه سفر هوایی عتبات از ۱۱ میلیون و ۵۰۰ تا ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سفرهای زمینی از ۶ میلیون تا هفت میلیون و ۵۰۰ تومان باشد، اما اکنون هزینه سفر هوایی عتبات از ۱۲ میلیون و ۹۰۰ تا ۱۴ میلیون تومان و سفرهای زمینی هم میانگین هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شده است.

البته در روزهای گذشته سیدصادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت از اختصاص ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی به سفر عتبات خبر داده بود و انتظار می‌رفت که هزینه این سفرها با اعمال چنین مصوبه‌ای کاهش یابد. اما اکنون با محقق نشدن این امر، هزینه سفر عتبات بالاتر هم رفته است و خبری از کاهش هزینه‌ها نیست.

به گزارش فارس، ماه‌های رجب و شعبان از ایام مناسبتی هستند که بسیاری از ایرانیان هم به عتبات مشرف می‌شوند و همین مناسبتی بودن ایام و البته بالارفتن نرخ ارز موجب افزایش هزینه سفر عتبات شده است. چرا که دفاتر زیارتی برای تأمین ارز مورد نیاز سفر عتبات باید ارز متشکل یا حتی ارز با نرخ بازار آزاد تهیه کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید