کرونا ویروس و ادامه اقدامات برای کنترل آن:

سفرهای نوروزی به اورامان ممنوع اعلام شد

    کد خبر :694656

در پی تلاش‌های ملی و منطقه‌ای برای مقابله با اپیدمی کرونا ویروس، شورای اسلامی شهر هورامان تخت امروز اعلام کرد که در ایام نوروز 99 از پذیرش و میزبانی میهمانان نوروزی پرهیز می‌کند.

این تصمیم براساس مصوبات فرادستی و همچنین مصوبه مورخه ۱۵ اسفند 98 اعضای شورای اسلامی شهر هورامان تخت گرفته شده است.

منطقه اورامان در استان‌های کردستان و کرمانشاه به جهت چشم‌اندازهای بکر طبیعی، در فصل بهار از نقاط توریست‌پذیر این استان‌ها است.

همزمان با برخی استان‌های کشور، استاندار کردستان هم دیروز اعلام کرد که کردستان در ایام نوروز 99 از پذیرش میمهانان نوروزی معذور است. استان کردستان از استان‌های آلوده به کرونا ویروس است.

به گزارش ایسنا ،شورای اسلامی شهر هورامان تخت از اینکه ناچار به این تصمیم‌گیری شده از علاقه‌مندان به سفر به اورامان پوزش و عذرخواهی کرده و گفته مهمان‌نوازی جزو لاینفک فرهنگ کهن هورامان بوده و هست ولی نظر به شیوع گسترده بیماری کرونا در سطح کشور و لزوم توجه به توصیه‌های ایمنی و پیشگیری و به جهت ارج نهادن به سلامت هموطنان عزیز و عمل به توصیه‌های بهداشتی و پزشکی و امنیتی و براساس مصوبات فرادستی، در ایام تعطیلات نوروزی پیش رو، این شهر و شهروندان از پذیرش میهمانان نوروزی معذور بوده و اقامتگاه‌ها و خانه‌های استجاری در منطقه هورامان برای پذیرش میهمانان پیش‌بینی نشده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید