سرمایه ۷.۸ میلیارد دلاری عربستان برای برگزاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۳

    کد خبر :1036167
سرمایه عربستان نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۳

عربستان پس از شکست دادن کره جنوبی و ایتالیا، میزبان نمایشگاه بین‌المللی اکسپو ۲۰۳۰ خواهد بود. وی سرمایه ۷.۸ میلیارد دلاری را برای برپایی این نمایشگاه در نظرگرفته است.

به نقل از اکونومی، کشورهای عضو دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها (BIE) برای تعیین شهر میزبان نمایشگاه اکسپو ۲۰۳۰ رای‌گیری کردند و عربستان با اکثریت ۱۱۹ رای از ۱۶۵ رای منتخب شد.

کره جنوبی، ایتالیا و عربستان سعودی به دنبال فرصتی برای نمایش نوآوری‌ها، دستاوردها و برنامه فرهنگی کشورشان با یکدیگر رقابت کردند و برنامه هر یک از سه نامزد نهایی قبل از رای‌گیری مجمع عمومی ارائه شد.

شهردار بوسان، دومین شهر بزرگ کره جنوبی، پارک هئونگ جو پیشنهاد شهر «تغییر جهان ما، حرکت به سوی آینده‌ای بهتر» را راهی برای پاسخگویی متقابل به حمایت جهانی در طول بهبودی پس از جنگ کره توصیف کرد. بوسان در رقابت برای فرصت میزبانی نمایشگاه در سال ۲۰۳۰ در برابر عربستان سعودی قرار گرفت.

عربستان سعودی نیز ۷.۸ میلیارد دلار برای حمایت از خود اختصاص داد و پروژه‌ای با نام «عصر تغییر: با هم برای فردای آینده‌نگر» را ارائه کرد و ریاض متعهد شد که در میزبانی نمایشگاه‌های سازگار با محیط زیست پیشگام شود و در صورت برگزاری اکسپوی ۲۰۳۰، در تلاش برای دستیابی به انتشار کربن صفر باشد.

به گفته شهردار رم، روبرتو گوالتیری، به‌عنوان تنها پایتخت اتحادیه اروپا که برای نمایشگاه ۲۰۳۰ انتخاب شد، پیشنهاد ۶ میلیارد دلاری شهر ابدی با موضوع «مردم و سرزمین‌ها: بازسازی، شمول و نوآوری» را پیشنهاد کرده است.

به گزارش ایسنا، دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها (BIE) اعلام کرد که عربستان سعودی در مناقصه میزبانی نمایشگاه جهانی ۲۰۳۰ در ریاض برنده شد و در صد و هفتاد و سومین مجمع عمومی کشورهای عضو دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها، در دور اول با کسب ۱۱۹ رای پیروز شد. کره جنوبی با ۲۹ رای دوم شد و ایتالیا نیز ۱۷ رای ثبت کرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید